SteelSeries Arctis 1 mikrofonu çalışmıyor

RioEsquire

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,

Bugün SteelSeries Arctis 1 kulaklık aldım ancak mikrofonu çalışmıyor kabloyu takıp SteelSeries'in Mic'ini sectigim halde ses gitmiyor ve kameranın mikrofonunu kullanıyor. Acaba ben mi yanlış yapıyorum? 3 saattir uğraşıyorum daha önce yaşayan yardım edebilecek varsa çok sevinirim.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    84,5 KB · Görüntüleme: 76
Arkadaşlar merhaba,

Bugün SteelSeries Arctis 1 kulaklık aldım ancak mikrofonu çalışmıyor kabloyu takıp SteelSeries'in Mic'ini sectigim halde ses gitmiyor ve kameranın mikrofonunu kullanıyor. Acaba ben mi yanlış yapıyorum? 3 saattir uğraşıyorum daha önce yaşayan yardım edebilecek varsa çok sevinirim.
Ses aygıtlarında kullanabildiğini görüyor musun?

Aygıt Yöneticisi'nden cihaz yazılımını silin ve arama simgesine basın. Windows otomatik yüklesin. Daha sonra ses ayarlarına gidin ve sağ tıklayarak varsayılan mikrofonunuz olarak işaretleyin. (Buradaki resim örnek olarak verildi. Siz burada kendi kulaklığınızın mikrofonunu seçeceksiniz.)

1111.jpg

Ses aygıtlarında kullanabildiğini görüyor musun?

Evet dcdende ayarlarken bunlar gözüküyor işte SteelSeries sonar chat/gaming/microphone gibi şeyler de secebiliyorum anlamıyorum hiç karışık geldi çok hangisni sececegim bilmiyorum.
Aygıt Yöneticisi'nden cihaz yazılımını silin ve arama simgesine basın. Windows otomatik yüklesin. Daha sonra ses ayarlarına gidin ve sağ tıklayarak varsayılan mikrofonunuz olarak işaretleyin. (buradaki resim örnek olarak verildi. Siz burada kendi kulaklığınızın mikrofonunu seçeceksiniz.)

Eki Görüntüle 1406186

SteelSeries sonar microphone mi varsayılan olarak ayarlayacagım digeri var ama kameranın mikrofonunu alıyor direk.

Kameranın mikrofonunu sağ tıkla devre dışı bırak. Evet onu varsayılan olarak ayarlayacaksın. Mikrofonunuz takılıp çıkıyorsa yerine tam oturtmamış olabilirsiniz. Benzeri bir şey bende Cloud II kullanırken olmuştu.

Yaptım dediginizi DC'den de aynı şekil ayarlıyorum micide defalarca çıkarıp taktım ama yok ses gitmiyor benim laptop tek jak giriş SteelSeries destekliyor degil mi bunu ben kutuyla gelen aparatı kullanmama gerek yok bununla alaksı var mıdır?
Yaptım dediginizi DC'den de aynı şekil ayarlıyorum micide defalarca çıkarıp taktım ama yok ses gitmiyor benim laptop tek jak giriş SteelSeries destekliyor degil mi bunu ben kutuyla gelen aparatı kullanmama gerek yok bununla alaksı var mıdır?

Ucu bu şekilde kablonun.

Dosya Ekleri

• 20220601_191846.jpg
    20220601_191846.jpg
    58,7 KB · Görüntüleme: 29

Yeni konular

Geri
Yukarı