SteelSeries Arctis 1 Wireless alınır mı?

Arctis 1 kablolu alıp ikinci gün iade etmiştim fakat 3,5mm jak girişli olduğu için ses kartı ile denemek gerekiyor kalitesini. Benim öyle bir fırsatım olmamıştı.

Aktif olarak kullanıyorum soracağın spesifik soruları yanıtlayabilirim memnuniyetle. Kulaklığı ben bir kaç sene önce 600tl civarı bir paraya almıştım indirimde idi.. Şuan bu tip kulaklıkların fiyat durumunu bilmiyorum. Ama bence bu ürüne 2K TL çok uçuk geldi. Ha diyebilirsin ki senin piyasadan haberin yok 😁 Ben bu paralara şuan alacak olsam HyperX in modellerine falan bir göz atarım diye düşündüm şuanda..

Konfor, kalite anlamında steelseries markasını çok seven biriyim. Aktif olarak siberia V2 orange kullanıyorum. Acemiliğime denk geldi ses kartı olmadan denedim. Sanırım anakartımın da ses desteği zayıf. Ses alma ve mikrofon anlamında zayıf gelmişti, uğraşmadan iade etmiştim.

Aktif olarak kullanıyorum soracağın spesifik soruları yanıtlayabilirim memnuniyetle. Kulaklığı ben birkaç sene önce 600TL civarı bir paraya almıştım indirimde idi. Şu an bu tip kulaklıkların fiyat durumunu bilmiyorum. Ama bence bu ürüne 2K TL çok uçuk geldi. Ha diyebilirsin ki senin piyasadan haberin yok 😁 ben bu paralara şu an alacak olsam HyperX'in modellerine falan bir göz atarım diye düşündüm şu anda.

Öncelikle mikrofonunu sormak istiyorum, şu an Cloud 2 kullanıyorum ve gerçekten kaliteli bir mikrofona sahip ama kablosundan çok bıktım, bu yüzden mikrofon önemli bir etken benim için. İkinci olarak da videolarda söylendiği gibi gerçekten rahat mı merak ettim. Fiyat konusuna gelince de o fiyat bandında HyperX'in 1-2 ürünü var ama malzeme kalitesi olarak çok giriş seviyeler, onun dışında Corsair Void Elite Wireless var. Ben de Arctis1 ile Void Elite arasında kaldım aslında biraz.

Öncelikle mikrofonunu sormak istiyorum, şu an Cloud 2 kullanıyorum ve gerçekten kaliteli bir mikrofona sahip ama kablosundan çok bıktım, bu yüzden mikrofon önemli bir etken benim için. İkinci olarak da videolarda söylendiği gibi gerçekten rahat mı merak ettim. Fiyat konusuna gelince de o fiyat bandında HyperX'in 1-2 ürünü var ama malzeme kalitesi olarak çok giriş seviyeler, onun dışında Corsair Void Elite Wireless var. Ben de Arctis1 ile Void Elite arasında kaldım aslında biraz.

Mikrofon olarak beni tatmin ediyor açıkçası, söyleyebileceğim olumsuz yönde herhangi bir şey yok mikrofon hususunda. Mikrofona üflediğinizde speakerdan üfleme sesini duyuyorsunuz. Şaşırmıştım ben ilk kullandığımda, iyi bir şey galiba 😄
Rahatlığı konusuna gelelim.. İlk taktığınızda kafanızı sarıyor, rahatsız hissetmiyorsunuz, hafif ve dinamik bir yapıya sahip. Ama bende tüm kulaklıklar uzun süreli kullanımda bunaltma hissi oluşturuyor. Bu üründe dahil.. Ama bu hissi en geç yaşayacağım kulaklık budur belki de.
Ekstra olarak ses yükseltme/alçaltma yaparken cızırtı geliyor, bu durum kablosuz bağlantı olduğu için normal midir bilmiyorum(benim kullanımımdan da kaynaklı olabilir). Sonrasında herhangi bir sıkıntı yok, stabil bir şekilde cızırtısız ses vermeye devam ediyor.
Corsair Void Elite modelini bilmiyorum, bir şey diyemeyeceğim onun için, son olarak tavsiyemdir. Sadece bilgisayar başında kullanmak için bir kulaklık arıyorsan, bence Arctis 1 Wireless aradığın model değil.

Mikrofon olarak beni tatmin ediyor açıkçası, söyleyebileceğim olumsuz yönde herhangi bir şey yok mikrofon hususunda. Mikrofona üflediğinizde speakerdan üfleme sesini duyuyorsunuz. Şaşırmıştım ben ilk kullandığımda, iyi bir şey galiba 😄
Rahatlığı konusuna gelelim. İlk taktığınızda kafanızı sarıyor, rahatsız hissetmiyorsunuz, hafif ve dinamik bir yapıya sahip. Ama bende tüm kulaklıklar uzun süreli kullanımda bunaltma hissi oluşturuyor. Bu üründe dahil. Ama bu hissi en geç yaşayacağım kulaklık budur belki de.
Ekstra olarak ses yükseltme/alçaltma yaparken cızırtı geliyor, bu durum kablosuz bağlantı olduğu için normal midir bilmiyorum(benim kullanımımdan da kaynaklı olabilir). Sonrasında herhangi bir sıkıntı yok, stabil bir şekilde cızırtısız ses vermeye devam ediyor.
Corsair Void Elite modelini bilmiyorum, bir şey diyemeyeceğim onun için, son olarak tavsiyemdir. Sadece bilgisayar başında kullanmak için bir kulaklık arıyorsan, bence Arctis 1 Wireless aradığın model değil.

Tamamdır, çok teşekkürler detaylı anlatımın için, sanırım HyperX modellerine bakacağım biraz daha.

Geri
Yukarı