SteelSeries Arctis 3 sesi karşıya veriyor

Pluxy01

Megapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhabalar. Uzun bir süredir Discord ve diğer sesli sohbet araçlarında bilgisayarda izlediğim video veya dinlediğim müziğin sesi karşıya gidiyor. Birçok farklı yöntem denedim, başka bilgisayarda denemek dahil. Ve en sonunda sorunun kulaklıktan kaynaklandığını anladım. Kulaklığı alalı 1.5 yıl olmuştur ve İtopya'dan aldım yani sahte olma gibi bir durumu da yok. Kulaklığı ilk aldığımda böyle bir sorun yoktu, acaba istemeden fiziksel bir hasar mı verdim diye düşündüm ama ne yapabilirim ki masamda duruyor sadece. Yazılımsal bir sorun varsa düzeltmemin bir yolu var mı? Son çare garantiye göndermek gibi gözüküyor tabii hala garantideyse.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arctis 1 kullanırken aynı sorun bende de vardı ne dinlersem her şey karşıya gidiyordu sanırım Arctis serisinde kronik bir sorun var. Arctis 1'den Razer Kraken Tournament Edition'a geçtim hiç böyle bir sorun yaşamadım.

Windows'ta da aynıydı
Ben o sorunu şöyle çözdüm;

Screenshot_4.png

Default olarak "%50 oranında azalt" seçeneği seçilidir büyük ihtimal, "Hiçbir şey yapma" seçeneğini aktifleştirince karşıya giden sesler kesildi.

Ben o sorunu şöyle çözdüm;

Eki Görüntüle 692742

Default olarak "%50 oranında azalt" seçeneği seçilidir büyük ihtimal, "Hiçbir şey yapma" seçeneğini aktifleştirince karşıya giden sesler kesildi.
Önceden denemiştim fakat gene denerim hocam sanmıyorum bir şeyin değişeceğini ama elden başka bir şey gelmez.
Evet şöyle bir durum güncellemesi yapayım sıfır kulaklık gönderdiler fakat eskisi kadar olmasa da gene sesi karşıya iletiyor. Kronik sorunu mu ne varmış. Almayı düşünen uzak dursun.

Son düzenleme:
Mikrofon kulaklığın içine girdiği için sesi alıyor mikrofonu tam çıkart.
mikrofon kulaklığın içine girdiği için sesi alyor mikrofonu tam çıkart ben öyle yapınca discorddan kimsenin duymadığını söylediler bu da işe yaramassa kulaklığı kasanın başka yerine tak benmim ses seviyesi çok düşüktü anakartın ben kasanın jaklarına takınca sesi yükseldi fakat steelseries driver yükletmediği için bası müziklerde tatmin edici kaliteli sesler alamıyorsunuz 900 lira değecek bir kulaklık değil Hyperx öneririm (steelseries 2019)

Geri
Yukarı