SteelSeries Arctis 7 vs SteelSeries Arctis 1 Wireless

Seztan

Hectopat
Biliyorum, iki ürün birbirine çok zıt. Birisi neredeyse 2000 TL'lerde; birisi de 1000-1200.
Ancak ikisinde de indirim var.
Arctis 7: 1500 Arctis 1: 950.
Benim asıl sorum; yaklaşık 500 TL fazla verip Arctis 7 alınır mı? Yoksa Arctis 1'de işimi görür mü?
Arctis 7'de ki tek eksik bana göre Arctis 1'de ki gibi telefon aparatı olmaması. Artis 1'de de 7.1 desteği yok. Arada kaldım.

Not: Linkleri rastgele sitelerden koydum.

Son düzenleme:
Ben aldım dün geldi ve aşırı memnun kaldım.
Kablosuz kulaklıklara ses performansı kötü deniyordu.
Ama bu kadar temiz, kaliteli, yüksek ses çıkaracağını hiç düşünmemiştim.
Ayrıca her program için profiller oluşturabiliyorsunuz.
Fonksiyon olarak çok zengin.
Tavsiye ederim.

Diğer benzer bir başlığa da yazdım;

Arctis 7 ile Arctis 1 Wireless arasında ses kalitesi arasında aman aman bir fark yok. Zaten aynı sürücülere sahipler.

Arctis 7 daha sağlam bir yapıda mikrofonun içe doğru girmesi güzel ve daha kaliteli. Ayrıca sanal 7.1 desteği var. USB Dongle'ı büyük telefonda kullanmaya uygun değil.

Arctis 1 Wireless USB Type-C Dongle'ı küçük ve çoğu telefonda sorunsuz çalışıyor. Bazı Android telefonlarda telefon konuşması yapılamıyor diye birkaç başlık vardı. Tasarım olarak günlük kullanmaya mikrofon hariç daha uygun. Bana göre ses seviyesi 1 tık düşük. Baslar temiz ama doygunluk az o yüzden müzik dinlemeye çok uygun olduğunu düşünmüyorum. Detaylar konusunda harika ama.

Kulak içi olarak kullandığım 150TL'lik Huawei CM-Q3 kulaklığın bass doygunluğu (çok uç noktalarda ses yırtılması olsa da) ve ses yüksekliği Arctis 1 Wireless'den iyi ama iş detay'a gelince işler değişiyor.

Tavsiyem şuan Asus ROG Strix Go 2.4 şuan hb üzerinde 1124tl gibi bir fiyata sahip kampanya bitmeden kaçırmayın derim.​

Ben aldım dün geldi ve aşırı memnun kaldım.
Kablosuz kulaklıklara ses performansı kötü deniyordu.
Ama bu kadar temiz, kaliteli, yüksek ses çıkaracağını hiç düşünmemiştim.
Ayrıca her program için profiller oluşturabiliyorsunuz.
Fonksiyon olarak çok zengin.
Tavsiye ederim.

Hocam 7.1 eksikliğini hissettiriyor mu? Bir de oyunlarda kaliteli olduğunu zaten biliyorum da. Müzik ve film gibi şeylerde deneyimleyebildiniz mi?

Hocam 7.1 eksikliğini hissettiriyor mu? Bir de oyunlarda kaliteli olduğunu zaten biliyorum da. Müzik ve film gibi şeylerde deneyimleyebildiniz mi?
Müzik için kötü diyorlardı ama benim için gayet yeterli zaten DTS'i açınca birçok seçenek oluyor oradan istediğiniz ayarı yapıyorsunuz, isterseniz bass sesini ayarlıyorsunuz.
Filmlerde de asla üzmüyor fiyatını gerçekten hak eden bir ürün bir de kablosuz olması çok kullanışlı kafamdan çıkarmadan içeri gidip geliyorum ve bağlantı kesilmiyor arkadaşlarımın Discord'dan ne dediklerini hala duyabiliyorum. Şarjı da çok iyi gidiyor hızlı şarj oluyor ve uzun bir süre gidiyor asla bitiremedim 😀

Yeni konular

Geri
Yukarı