Steelseries kulaklık mikrofon çalışmıyor

kutiwow

Hectopat
Steelseries Siberia Frost Blue v2 kulaklığım var ama mikrofon çalışmıyor söktüm, baktım acaba kopan kablo mu var diye kablolar da sağlam. Acaba fotodaki parçayı bulma şansımız var mıdır?

1544436234552.jpeg
1544436255809.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Avometrenin sesli (Buzzerli) omaj ölçümünü yapan sesli ohmölçer kısmından bu lehim noktaları ile kablo başındaki bağlantı uçlarına avometrenin prob uçlarını değdirirken bu esnada gelen sesli buzzer uyarısıyla bu kabloların sağlamlık kontrolünü kapağını tam açmışken yapın. Her bir ince kablonun lehim noktasından kablo başındaki tam buna karşılık gelen kablıo iç bağlantısını bulduğunuzda buzzerin mutlaka ötmesi lazım. Buzzerin ötmediği ölçüm yerlerindeki kablolar içten kırılmış veya kopuktur. Bunu ölçerek teyit etmelisiniz. Kolay gelsin.

Merhaba. Avometrenin sesli (Buzzerli) omaj ölçümünü yapan sesli ohmölçer kısmından bu lehim noktaları ile kablo başındaki bağlantı uçlarına avometrenin prob uçlarını değdirirken bu esnada gelen sesli buzzer uyarısıyla bu kabloların sağlamlık kontrolünü kapağını tam açmışken yapın. Her bir ince kablonun lehim noktasından kablo başındaki tam buna karşılık gelen kablıo iç bağlantısını bulduğunuzda buzzerin mutlaka ötmesi lazım. Buzzerin ötmediği ölçüm yerlerindeki kablolar içten kırılmış veya kopuktur. Bunu ölçerek teyit etmelisiniz. Kolay gelsin.
Kablolarda aşınma var ic teller gözüküyor bir kaç kabloda dikkat ettim de ondan olabilir mi acaba? Bi de kulaklığın sol taraf çalışmıyor durduk yere çalışmaz oldu kablolar da bi sıkıntı yok acaba lehim li yerleri çıkarıp tekrar lehimlesem duzelir mi ki? Gec oldu cevap kusura bakma

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı