Steelseries Rival 110 Scroll Tuşu Kırıldı

TwoBee

Kilopat
Süper Moderatör
Makaleler
13
Yer
LTBR
İçteki Scroll tuşunu yerinde tutan plastik kırıldı. Ne ile yapıştırırsam daha sağlam olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
En sağlam olarak 2'li epoksi yapıştırıcısı ile tutturabilirsiniz. Ben az miktar uyguladığım dirseğin üzerine 200 kilo yük koydum bana mısın demedi.

En sağlam olarak 2'li epoksi yapıştırıcısı ile tutturabilirsiniz. Ben az miktar uyguladığım dirseğin üzerine 200 kilo yük koydum bana mısın demedi.
Tam da hırdavatçının önünden geçiyorum, sordum 20 TL dedi. Elimde bundan var. Yeterli olur mu sizce? Sırf minik bir plastik yapıştırmak için 20 lira vermek istemiyorum.
Online Alışveriş Sitesi, Türkiye’nin Trend Yolu | Trendyol
Bir kere yapıp sağlam yapayım, bir daha yapıştırıcı arayışına düşmeyeyim diyorum.

Tam da hırdavatçının önünden geçiyorum, sordum 20 TL dedi. Elimde bundan var. Yeterli olur mu sizce? Sırf minik bir plastik yapıştırmak için 20 lira vermek istemiyorum.
Online Alışveriş Sitesi, Türkiye’nin Trend Yolu | Trendyol
Bir kere yapıp sağlam yapayım, bir daha yapıştırıcı arayışına düşmeyeyim diyorum.
Maket yapıştırıcıları ne kadar güçlüdür inanın bilmiyorum. O scroll çubuğuna aslında düşündüğünüzden fazla basınç uygulanıyor. %100 emin olarak budur diyemeyeceğim.
Daha ucuz olsun diyorsanız bildiğiniz hızlandırıcı faktörlü japon yapıştırıcılarını da kullanabilirsiniz. Onlar da plastikle kimyasal tepkimeye giriyor ve hızla yapışıyor.

Maket yapıştırıcıları ne kadar güçlüdür inanın bilmiyorum. O scroll çubuğuna aslında düşündüğünüzden fazla basınç uygulanıyor. %100 emin olarak budur diyemeyeceğim.
Daha ucuz olsun diyorsanız bildiğiniz hızlandırıcı faktörlü japon yapıştırıcılarını da kullanabilirsiniz. Onlar da plastikle kimyasal tepkimeye giriyor ve hızla yapışıyor.
Epoksi alıyorum ya, evde başka işlere de lazım olur. Bulunsun bir kenarda. Teşekkürler [emoji4]

Epoksi alıyorum ya, evde başka işlere de lazım olur. Bulunsun bir kenarda. Teşekkürler [emoji4]
Daha önce kullanmadıysanız belirteyim, çok yavaş kuruyor. Uygulama süresi 10 dk, kuruma 1-2 saat derler ama inanmayın. Tam sertliğe 24 saatte ulaşıyor. Sonra da artanları ince zımpara ile temizleyebilirsiniz. Epoksi ve aktivatörü iyice karıştırdığınızdan emin olun. Mutlaka eldiven giyerek uygulayın, çıkmıyor namussuz :D

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı