SteelSeries Siberia V2 kısa inceleme

Merhaba arkadaşlar;

Daha önce forumda arkadaşlardan oyuncu kulaklığı için tavsiye istemiş ve bu kulaklığı almaya karar vermiştim. Kulaklık bu gün elime ulaştı. Kutu açılış fotoğrafını çekmedim çünkü içinden sadece SteelSeries yapışkan amblemi ve kulaklık çıkıyor. Kulaklığı ilk bilgisayarıma taktığımda ses gelmedi. Ayarlarını yaptığımda ise çok cızırtı geliyordu. Sürücüleri güncelledikten sonra bu sorunlar ortadan kalktı. Öncelikle belirtmeliyim ki tam olarak oyuncu kulaklığı. Yani ben bunu alayım bunun ile film seyrederim, müziğin dibine vururum gibi düşünmeyin.

Böyle düşünerek alırsanız hayal kırıklığına uğramanız kaçınılmaz demektir. Kulaklık hiç ağır değil. Bu gün dört saat gibi bir süre boyunca sürekli kullandım çok az bir terleme yapıyor. Bunu ses kaçırmamak için hava almama olayına verdim. Uzun süre rahatça kullanılabiliyor anlayacağınız. Ses kalitesi konusunda net bir şey söyleyemeyeceğim çünkü bilgisayarımda tümleşik ses kartı üzerinden kullanıyorum. Ama telefonuma(LG P920) takıp Dolby Mobile'ı etkinleştirdiğimde gerçekten bilgisayardan gelen sese nazaran çok büyük bir ses kalitesi, ses şiddeti farkı kendini hissettiriyor. Mikrofona gelecek olursak gerçekten tak-çıkar modellere göre daha başarılı bulduğumu söyleyebilirim. Çünkü kaybetme çıkarınca yere düşürüp fark etmeden üstüne basma derdiniz yok.

Parmağınızla basıyorsunuz içeri giriyor, çekiyorsunuz çıkıyor. Mikrofonlardan alışkın olduğumuz o haşır huşur ses gelme olayı yok. Bu konuda gözümde ki tek kusuru mikrofonun sünger bulundurmaması. Bunun nedeni belli yapısından kaynaklı ama Team Speak'de olsun Vent'de Skype'da arkadaşların nefes alıp vermeme bir süre sonra dayanamayacağı kesin. :) İlk taktığımda "Bune la? buna bu kadar para mı verdim şimdi ben?" diye kendi kendime söylendim gerçekten ama sürücüleri güncelleştirip biraz inceledikten sonra hak ettiğini anlıyorsunuz. Malzeme kalitesi olarak benim gözümde gerçekten sağlam olmuş.

Pek tecrübem olmadığı için malzeme açısından daha fazla bir şey söyleyemeyeceğim. Mikrofonu tek bir tuş ile devre dışı bırakıp Skype'da ki arkadaşınıza sinirlendiğinizde rahatça diyeceğinizi deyip tekrar etkinleştirip arkadaşınızın moralinin bozulmasını bir nevi engelleyebiliyorsunuz. :) Benden bu kadar arkadaşlar soracağınız soru olursa lütfen çekinmeyin.

Fotoğraflar :

IMG132.jpg

IMG131.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Jak ile kablonun birleştiği kısım elinize sağlam geliyor mu?Şuana kadar bozduğum kulaklıkları genelde o kısımdan bozdum.Bu kulaklığı almayı düşünüyorum ama bu sefer böyle sıkıntı yaşamak istemiyorum.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı