Steins Gate çok sıkıcı

Evil Belief

Kilopat
Makaleler
4
Daha önce 10'dan fazla seri izledim, ilk defa bir animeden bu kadar sıkıldım.

Çok övüldüğü için başlamıştım. Başlamadan önce izleme sırasını araştırdım, genelde şu sıra önerilmişti ve sıraya uygun gidiyorum:
Steins Gate 1-22
Steins Gate 23(ß)
Steins Gate: 0 Tamamı
Steins Gate Zero Special OVA
Steins Gate 23-24

Şu an Zero'nun 10. bölümündeyim ama aşırı sıkıldım. Sürekli aynı eksende dönüyor. Çok gereksiz muhabbetler var. Fazlasını spoiler olmasın diye yazamıyorum. Hep böyle mi devam edecek acaba bu? Bir yerde hikaye açılmayacak mı?

İzleyip bitirenler yorum yapabilirse sevinirim, iyi forumlar :)

@Evil Belief Ben Steins Gate'i yayınlanma sırasına göre izlemenizi tavsiye ederdim. Bu şekilde izlemeniz hikayeyi fazlasıyla değiştiriyor. Açıkçası ben izlerken gayet keyif aldım. Gereksiz muhabbetler diye bir şey olduğunu hatırlamıyorum. Sonuçta karakterin psikolojisini de anlatıyor. O arada deneyimlediği şeyleri de anlatıyor. Biraz genel bir anlatım olduğu için sıkılmış olabilirsiniz.

@Evil Belief Ben Steins Gate'i yayınlanma sırasına göre izlemenizi tavsiye ederdim. Bu şekilde izlemeniz hikayeyi fazlasıyla değiştiriyor. Açıkçası ben izlerken gayet keyif aldım. Gereksiz muhabbetler diye bir şey olduğunu hatırlamıyorum. Sonuçta karakterin psikolojisini de anlatıyor. O arada deneyimlediği şeyleri de anlatıyor. Biraz genel bir anlatım olduğu için sıkılmış olabilirsiniz.
Teşekkürler hocam :) Her yere bu sıralama yazılmıştı, hatayı orada mı yaptık bilemedim. Keşke daha önce bilsem kronolojik izlerdim.

Gereksiz muhabbetten kastım sonu bir yere bağlanmayan, senaryoya etkisi olmayan cosplay ve bel altı vb. muhabbetleri. Tamam neredeyse her animede bu öğeler var da kafa zaten allak bullak olmuş, hangi zaman çizgisindeyiz, ne oldu ne bitti derken araya bunlar giriyor.

Biraz daha bilimsel konuşulan, paralel evrenlerden kara deliklerden olay ufkundan 4. boyuttan falan bahsedilen bir anime bekliyordum. Fazla beklentiye girmiş olabilirim.

Ana karakter de çok pasif kalıyor gibi en azından şu anlık. Hep sonu “ne yaparsam yapayım sonucu değiştiremiyorum”a bağlanıyor. Sonuca giderken değiştirdiği şeyleri bir de geri düzeltmekle uğraşıyor.

Daha Zero’yu bitirip ana serinin son 2 bölümünü izleyeceğim, bu son dediğim umarım devam etmiyordur.
İzleme sırası ilginçmiş direkt ilk başta 24 bölümü izlemeyi daha mantıklı buluyorum zaten sonrası "boş" açıkçası.

Özellikle Zero aşırı saçma ve sıkıcı sanki daha nasıl ekmeğini yeriz diye yapılmış.

Son düzenleme:
@Evil Belief Şimdi size spolider vermek hiç istemiyorum ama ilk sezondaki Okabe'nin durumu biraz daha karmaşık.

@Sylveon Yanlış bilmiyorsam 1. sezondaki Okabe aslında ilk Okabe değil 2. Okabe çünkü 2. Sezonun var olması demek Okabe'nin kendisinin yapmadığı ve Zero animesinin oluşması dolayısıyla kendisine bir tavsiye verip (23. bölüm) steins gate e ulaşması. Bu yüzden biraz zorlama gibi olmuş olabilir ama sonuç olarak 2. sezonu olsa olsa bu şekilde olurdu diyenlerdenim. Ben 2. sezonunu seriyi severek izlediğim için çok eğlendim. Yoksa benim de genel fikrim tek sezonda bitmesiydi.

Son düzenleme:
@Evil Belief Şimdi size spolider vermek hiç istemiyorum ama ilk sezondaki Okabe'nin durumu biraz daha karmaşık.

@Sylveon Yanlış bilmiyorsam 1. sezondaki Okabe aslında ilk Okabe değil 2. Okabe çünkü 2. Sezonun var olması demek Okabe'nin kendisinin yapmadığı ve Zero animesinin oluşması dolayısıyla kendisine bir tavsiye verip (23. bölüm) steins gate e ulaşması. Bu yüzden biraz zorlama gibi olmuş olabilir ama sonuç olarak 2. sezonu olsa olsa bu şekilde olurdu diyenlerdenim. Ben 2. sezonunu seriyi severek izlediğim için çok eğlendim. Yoksa benim de genel fikrim tek sezonda bitmesiydi.
diziyi nereden izlediniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı