Steve Jobs İmzalı Apple Çeki 46.000 Dolara Satıldı

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
i-apple-ceki-46-000-dolara-satildi-kapak-1642x1080.jpg

Eski Apple CEO’su ve kurucularından olan Steve Jobs tarafından imzalanan çek için bu hafta açık artırmada 46.063 dolar teklif edildi. Bu çek Apple Computer Company tarafından elektronik perakendecisi RadioShack için yazıldı. Steve Jobs İmzalı Apple Computer Çeki Satıldı Jobs, çeki 23 Temmuz 1976’da doldurdu ve bu tarih Apple I bilgisayarı üzerinde çalışıldığı tarihti. O tarihlerde […]

Devamı: Steve Jobs İmzalı Apple Çeki 46.000 Dolara Satıldı
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Şu adamın kitabını okumayanlar varsa okusun gerçekten. İnanılmaz bir karakter.
Kesinlikle, bir mühendis değil ama çok iyi bir pazarlamacı. Marketing konusunda dünyanın sayılı adamlarından birisidir. PC biliminin kurucusu gibi çok absürt yorumlar yapılıyor. Alan Turing gibi adamları kimse bilmiyor bile.

Bu kitaptan bahsediyorsunuz değil mi ? Kitaplığımda ama daha okumadım. Tim Cook un kini okudum onu tavsiye ederim oda çok iyi. Bunu da okuyacağım en yakın zamanda.
Eki Görüntüle 2048195
Bende Brent Schlender ve Rick Tetzelinin yazdığı var. Onu okudum. Tim Cook ve bu yazarı da okumak isterim doğrusu.

Bende Brent Schlender ve Rick Tetzelinin yazdığı var. Onu okudum. Tim Cook ve bu yazarı da okumak isterim doğrusu.
Tim Cook yazar değil hocam yanlış anlaşılmasın şu anki Apple CEO'su. Ve kendisi de çok başarılıdır Apple Watch'ı yaratan (Aslında Jony Ive ama işte Tim Cook döneminde çıktığı için öyle dedim ) kişidir ayrıca şirketi finansal anlamda devasa büyüttü.
1702229006125.png

Tim Cook yazar değil hocam yanlış anlaşılmasın şu anki Apple CEO'su. Ve kendisi de çok başarılıdır Apple Watch'ı yaratan (Aslında Jony Ive ama işte Tim Cook döneminde çıktığı için öyle dedim ) kişidir ayrıca şirketi finansal anlamda devasa büyüttü.
Eki Görüntüle 2048205
Hocam Apple'ın şuan ki CEO'su olduğunu biliyorum. Bazen oluyor böyle, eski şirket sahiplerini yazan insanlar. Belki yazmıştır da kaçırmışımdır diye :D

PC biliminin kurucusu gibi çok absürt yorumlar yapılıyor.
Bir çok devrimler yarattığı ve özellikle çevre bilimlerine devrim getirdiği doğrudur ancak bu sektörde çok dahi ve kurucu var. Steve Jobs iyi bir girişimci ve pazarlamacıydı. Mükemmel de vizyonerdi ancak PC biliminin kurucusu ünvanını Jobs'a vermek, tee 1962'de ilk Memory Swap teknolojisini getiren ya da Relational Database mantığını ortaya atan, kağıt ile yaza çize bilgisayar geliştiren adamlara hakaret olur.

Eki Görüntüle 2048205
Bu adamı da sevmeyenler var ancak attığı her adımda Steve'in yanındaydı baştan beri Apple için çalışıyor yoksa CEO diye onu oraya kimse koymazdı. Bence de başarılı bir karakter sadece telefon alanında Jobs gibi peş peşe devrimler getiremedi.

Bir çok devrimler yarattığı ve özellikle çevre bilimlerine devrim getirdiği doğrudur ancak bu sektörde çok dahi ve kurucu var. Steve Jobs iyi bir girişimci ve pazarlamacıydı. Mükemmel de vizyonerdi ancak PC biliminin kurucusu ünvanını Jobs'a vermek, tee 1962'de ilk Memory Swap teknolojisini getiren ya da Relational Database mantığını ortaya atan, kağıt ile yaza çize bilgisayar geliştiren adamlara hakaret olur.

Bu adamı da sevmeyenler var ancak attığı her adımda Steve'in yanındaydı baştan beri Apple için çalışıyor yoksa CEO diye onu oraya kimse koymazdı. Bence de başarılı bir karakter sadece telefon alanında Jobs gibi peş peşe devrimler getiremedi.
Telefon alanında daha devrim olarak ne gelebilir ki diye düşünüyorum bence tıkanıklık durumuna geldik artık.

Geri
Yukarı