STM32F103C8t6 libopencm3 ile Bluetooth uzerinden 7-segment LED kontrolu

Linuxginar

Gigapat
Makaleler
6
Yer
Izmir
Onceki konumda (STM32F103C8T6 7-segment LED ve UART kullanımı) GitHub - efe3535/stm32f103-7segment: 7-segment example using an STM32F103C8T6 (blue pill) reposundaki hal kutuphaneleri ile yazilmis bir 7-segment ornegi vardi. Daha sonra PWM'i libopencm3'te calistirinca ve binary dosyasinin boyutu libopencm3'te cok daha az olunca libopencm3'te 7-segment projesini tekrar yazmayi ve bir de Bluetooth modulu eklemeyi dusundum.
Projeyi derlemek icin once libopencm3 klasorunde make calistirmaniz ve sonra 7seg klasorunde make calistirmaniz yeterli. Sonra cikan bin dosyasini uart yoluyla veya st-link ile vs. flashlayabiliyor olmaniz gerek.

Usart2 yoluyla Bluetooth modulumuzden (HC-06/05 herhangi biri olabilir) degeri aliyoruz ve deger bir digit ise (0-1-2-3-4-5-6-7-8-9) seg() fonksiyonumuza yolluyoruz. seg() fonksiyonumuz da gelen veriye gore pinleri acip kapatiyor ve sayiyi 7-segment Display'de gosteriyor.

Farkindayim cok gereksiz ve bir sorunu cozmeyen bir proje ama bunu stm32'yi ogrenmek icin gerceklestiriyorum ve yolculugumu burada paylasmak istedim.

Okudugunuz icin teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı