Stock ROM Sonrası 'Güvenli Klasör' Hatası

Leka

Hectopat
Makaleler
2
Selamlar herkese. Custom ROM'dan sonra Samsung telefonuma geri stock ROM kurdum. Fakat bu sefer güvenli klasör ve Samsung health açılmıyor. Güvenli klasör'ü açmaya çalıştığımda şu hatayı alıyorum:

scotk1.png

Health uygulamasında ise bu:

scotk2.png

Araştırdım biraz ama genel olarak çözüm yok diyorlar. Yabancı sitelerde ise Smart Switch ile dene diyorlar fakat Samsung Smart Switch ile izin vermiyor. Önceki telefonumda böyle bir sıkıntı yaşamamıştım. Son olarak buraya danışayım dedim, saygılar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Root işleminden sonra, knox sayacının 0x1 olması sonucu birçok Samsung servisi çalışmayacaktır. Tarayıcı da gizli sekme açamama, health kullanamama, belirttiğiniz hatalar gibi. Health çözümü için şu linke bir göz atın.

@airboss hocamın yorumuna bakabilirsin.
Diğer sorunları da alternatif uygulama ya da küçük Google araştırmaları ile çözebilirsin.

Bu konularda bilgisizim neden root ile stock rom kuruyorlar sebebi nedir performansa filan mi etki ediyor merak ediyorum da.

Bu konularda bilgisizim neden root ile stock rom kuruyorlar sebebi nedir performansa falan mi etki ediyor merak ediyorum da.
Root kök erişimi sağlar ve eğer kullanmayı bilirseniz telefonunuza bazı yetenekler kazandırır veya telefonunuzun açılış animasyonunu değiştirebilirsiniz en basitinden. Stock ROM telefonun fabrika çıkışlı yazılımıdır ve zaten insanlar Stock ROM kurmaya çalışmazlar onun yerine Custom ROM kurmaya çalışırlar. Custom ROM kurmak için Custom Recovery gerekir. Custom Recovery ise telefonun kurtarma moduna özelleştirilmiş bir yazılım yüklemek anlamına gelir. Bu yüzden çoğu kişi eski telefonlarında böyle değişiklikler yaparlar, yeni telefonuna yapmak mantıksızdır. Custom ROM konusuna geri dönecek olursak, bağımsız geliştiricilerin telefonlara yaptığı Android dağıtımlarıdır ve çoğu tip olarak saf Android'e benzer. Bu ROM'lar telefonunuzun Android sürümünü yükseltebilir, arayüz görünüşünü değiştirebilir, telefonunuza ek özellikler ve özelleştirme seçenekleri kazandırabilir. Dezavantajları ise eğer ROM stabil değilse telefonun WiFi, SIM, Bluetooth gibi özellikleri çalışmayabilir, telefonunuzun kendi arayüzünden vazgeçmeniz gerekir ve stok kamera uygulaması da doğal olarak yok olur.

Root işleminden sonra, knox sayacının 0x1 olması sonucu birçok Samsung servisi çalışmayacaktır. Tarayıcı da gizli sekme açamama, health kullanamama, belirttiğiniz hatalar gibi. Health çözümü için şu linke bir göz atın.

@airboss hocamın yorumuna bakabilirsin.
Diğer sorunları da alternatif uygulama ya da küçük Google araştırmaları ile çözebilirsin.
Root atmadım ki. Custom yükledim öyle kullandım, sonra stock'a geri döndüm. Bir de telefonuma root atmak istemiyorum zaten orijinal yazılımıyla kullanmak istiyorum. @airboss abimiz rootlu yöntemi söylüyor.
Bu konularda bilgisizim neden root ile stock rom kuruyorlar sebebi nedir performansa filan mi etki ediyor merak ediyorum da.
Veyahut garantisi bitmiş telefonun ömrünü uzatmak için

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı