Stres testi işlemci adını göstermiyor

Hayvansiterlik

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar. Geçen hafta aldığım MSI GE76 Raider model laptopumun birazfazla ısındığını düşündüm ve stres testi yapmaya karar verdim. AIDA64 indirip kurdum. Ancak AIDA benim laptopumun okuma yazma hızlarını değerlendiremiyor. İşlemcinin adını göstermiyor. Bu testi nasıl gerçekleştirebilirim?

Ekran Görüntüsü (9).png

Ekran Görüntüsü (8).png

Ekran Görüntüsü (7).png

Ekran Görüntüsü (5).png

Umarım konuyu yanlış yere açmamışımdır. Yardımcı olabilecek birisi olursa çok sevinirim. Forumdaki konuları okudum ama pek bir şey anlayamadım.

Son düzenleme:
hocam şöyle bırakıyorum değerleri.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (16).png
    Ekran Görüntüsü (16).png
    1,1 MB · Görüntüleme: 25
  • Ekran Görüntüsü (17).png
    Ekran Görüntüsü (17).png
    228,4 KB · Görüntüleme: 25
  • Ekran Görüntüsü (13).png
    Ekran Görüntüsü (13).png
    1,1 MB · Görüntüleme: 25
  • Ekran Görüntüsü (14).png
    Ekran Görüntüsü (14).png
    1,1 MB · Görüntüleme: 21
  • Ekran Görüntüsü (15).png
    Ekran Görüntüsü (15).png
    1,1 MB · Görüntüleme: 21
Oyunlarda vs. 90 dereceleri görmüyordur herhalde değil mi? OCCT baya yorar işlemciyi. Oyunlarda o kadar ısınmıyordur sanırım.
LOL de yüksek ayarlarda 370-380 fps alırken 65-75 arası geziyor. R6 da ultra ayarlarda 85 görüyorum. MUX kapalı iken bu arada. Mux açınca biraz fazla ısınıyor.
sonuçlardan bir şey belli oluyor mu, daha detaylı bir şey de yapabilirim.

LOL de yüksek ayarlarda 370-380 fps alırken 65-75 arası geziyor. R6 da ultra ayarlarda 85 görüyorum. MUX kapalı iken bu arada. Mux açınca biraz fazla ısınıyor.
sonuçlardan bir şey belli oluyor mu, daha detaylı bir şey de yapabilirim.
Bana laptop için normal gibi geldi hocam, MSI laptoplarda Cooler Boost varmış sanırım onu aktif ettiniz mi? Sıcaklıkta biraz daha düşüş olabilir.

Bana laptop için normal gibi geldi hocam, MSI laptoplarda Cooler Boost varmış sanırım onu aktif ettiniz mi? Sıcaklıkta biraz daha düşüş olabilir.
evet hocam var. Test sırasında aktif etmedim. Ama açınca sıcaklıkla 9-10 derece düşüyor. Biraz gürültülü ancak.
@Radeon RX 5500M Hocam siz ne düşünüyorsunuz sonuçlar hakkında? Rahatsız ettiysem kusuruma bakmayın.

Geri
Yukarı