STRIX G16 CPU'nun %40 kullanımda 80-85 derece olması normal mi?

kerimgmrh

Decapat
Daha fazla  
ASUS ROG STRIX G16 4070 i7 13650HX var Dying Light 2 en yüksek ayarlarda 5-6 saatte aralıksız bu değerlere çıktı ve MSI Afterburner'da 165-140 FPS'leri görmeme rağmen kasıyormuş hissi verdi. Oyun belki de kapalı mekanlarda 220-230 değerlerini görmesiyle alakalıdır bu kasıyormuş hissi. Benim korktuğum sıcaklık değerleri.
Normal mi bu değerler?

Sıcaklık normal ama oyunun akıcı olmaması pek normal değil.

Kapalı mekanlarda 240 değerlerinden dışarı çıkınca ciddi bir düşüş yaşanıyor belki de bana öyle geliyor sonuçta 240 değerlerinden açık alana geçince 165 seviyelerine de düşse (ki yine çok yüksek değerler) kasma hissi yaratıyor büyük ihtimal.

Kullanımına göre değil de kaç MHz'de çalıştığına vs. bakın. Kaç MHz'de çalıştışğını ve kaç watt çektiğini SS atar mısın MSI Afterburner üzerinden? Kasma hissi dediğiniz nedenden olabilir. Bende CP77'de 110 FPS'den 60'a düşünce kasma hissi yaşıyorum.

Kullanımına göre değil de kaç MHz'de çalıştığına vs. bakın. Kaç MHz'de çalıştışğını ve kaç watt çektiğini SS atar mısın MSI Afterburner üzerinden? Kasma hissi dediğiniz nedenden olabilir. Bende CP77'de 110 FPS'den 60'a düşünce kasma hissi yaşıyorum.

%49 kullanım 4405-4705 MHz civarlarında dolaşıyor.

Geri
Yukarı