Styrian GP sıralama

Makaleler
12
Daha fazla  
steimark gp.jpg

Redbull beklenildiği gibi pole aldı. Verstappen üst üste 2. pole kazandı. 1.04'ün altına inen tek pilottu. Perez'in Norris'ten önünde bitirmesi lazımdı, Bottas'ın 3 sıra grid cezası alması RBR için iyi haber. İkinci çizgiden Perez start alacak.

Sıralamaların yıldızları Norris, Russell, Gasly ve Alonso idi. Üç pilotta çok iyi bir iş çıkardı.

Tsunoda bu hafta en iyi sıralama seansını geçirdi, Bottas'ı engellediği için 3 sıra ceza aldı, 11. sıradan yarışa başlayacak.

Leclerc de iyi bir iş yaptı, Ferrari'nin tek tur performansı bu yarışta iyi değildi, Leclerc'nin yeteneği sayesinde buralara geldi. Umarım yarın yarış tempoları iyi olur. Sainz Q2 de elendi.

Riccardo, Vettel ve Ocon için kötü bir sıralama oldu. Vettel son hakkında hata yapmasaydı Q3'e kalabilirdi, hem dışarı taştı, pist sınırlarını aştığı için de turu silindi. Normalde 12. sırada bitirecekti turu silinmese.

Russell 0.008 saniye ile Q3'e kalamadı, müthiş bir performans sergiledi. Altında iyi bir araç olsa harikalar yaratır.

Benim için şimdiye kadar sezonun yıldızı Norris yine süper bir iş yaptı. Şimdiye kadar tüm yarışlardan puan çıkardı. Podyum aldı ve birçok defa ilk 5 içinde yarışı tamamladı.

Williams bu hafta sonu rekabetçi görünüyor, yarış tempoları sıralama tempoları kadar iyi değil. Ben puan alacaklarını sanmıyorum normal şartlarda. Olaylı bir yarış ve yağmur olursa bir ihtimal puan alabilirler.
Tsunoda'nın ceza almasıyla Russell 10. sıradan yarışa başlayacak ve lastik seçiminde de serbest olacak, büyük bir avantaj. Redbull ve Mercedes dışında ilk 10 da yumuşak lastikle yarışa başlamayacak tek pilot Russell. Büyük ihtimal medium ile başlar Russell serbest olduğu için.

Ferrari de yarış temposuna odaklanmış, mantıklı bir hamle, tek turda bu kadar yavaş kalmalarından belliydi zaten.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı