Şu an imkanınız olsa Tesla alır mısınız?

Muhtemelen almazdım. Tesla, modellerinin iç tasarımını pek beğenmiyorum bunun sebebi ise içinde sadece tek bir ekran var. Yani neredeyse her şeyi bu ekrandan yapmak zorundasınız. Tesla, iç tasarımda minimalistliği fazla abartmış. Bunun haricinde almamak için sebeplerimden bir diğeri elektrikli olması. Son zamanlarda elektrikli otomobil sayısı artsa bile fosil yakıtlı araçlar kadar fazla değil, haliyle fosil yakıtlı araçlara alışkanlığım var ve şarj istasyonları ile ilgili sorunlar olacağını düşünüyorum. Kısaca o kadar param olsaydı başka alternatiflere yönelirdim.

Soru açık, lütfen o yerine X arabasını falan alırım demeyin. Biri geldi ve "Tesla ister misin?" diye sordu diye de değerlendirebilirsiniz. Kendi yorumumca, arabanın Türkiye içi servislerinin çoğu sanırım açık değil. Türkiye'de, şarjlı araba istasyonları nadir bulunuyor. Yani yolun ortasında kalma ihtimaliniz çok yüksek. Bir de ev içinde şarj edebilmeniz için bir imkan gerekiyor. Apartman gibi bir yerde yaşıyorsanız zaten elendiniz bile büyük ihtimal. Ancak kaza önleme, oto-pilot ve teknolojisi açısından beğendiğim bir araba markası. Sizin de yorumlarınızı merak ediyorum.

Gözüm kapalı tereddütsüz alırım.

Ben Tofaş denen yürüyen tabuttan bahsetmiyorum. Motor tutkunu birisiyim, BMW S1000RR, Hayabusa, Kawasaki H2 ve araba olarak Ford Mustang, Toyota Supra seslerini dinlemeni öneririm.
Haklısınız hocam. Söylediğiniz araçlar zaten evleri pek rahatsız etmezler hızlandıkları için osuruk sesi gibi hemen kaybolurlar. 😀 Şaka maka sizin tutkunuzu aynısını yaşayan milletimiz olsa keşke... 1TL olsa bile böyle araçlara binmeyip "Ben Tofaşa aşığım tofaşk tofaşk ben Tofaş istiyorum!" diyen millete sahibiz. 🙁

Geri
Yukarı