Su döküldükten sonra açılmayan laptopa ne yapılır?

Realiond

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, ablamın laptopa su dökülmüş hemen kapatıp dik bir şekilde tuttuk ama dün çalışan laptop şu an çalışmıyor güç ışıkları yanıyor ama görüntü yok. Ne yapmam gerekiyor?

Nasıl olsa çalışıyor diyip kendi haline bırakırsanız sabah bozuk bulmanız normal. Böyle durumlarda hızlıca mümkünse batarya ve tüm fişler sökülür, cihaz ters çevirilir, eli yatkın birisi varsa etrafta cihazı sökmeye başlar.

İşini iyi yapan bir bilgisayarcı bulun gösterin. Servis, garantisi olsa bile tamir etmeye uğraşmaz, anakartı değiştirir geçer. Bu da bir laptop parası ücret almaları demek. Bilgisayarcılar çok daha ucuza hallederler.

Nasıl olsa çalışıyor diyip kendi haline bırakırsanız sabah bozuk bulmanız normal. Böyle durumlarda hızlıca mümkünse batarya ve tüm fişler sökülür, cihaz ters çevirilir, eli yatkın birisi varsa etrafta cihazı sökmeye başlar.

İşini iyi yapan bir bilgisayarcı bulun gösterin. Servis, garantisi olsa bile tamir etmeye uğraşmaz, anakartı değiştirir geçer. Bu da bir laptop parası ücret almaları demek. Bilgisayarcılar çok daha ucuza hallederle
Hocam hemen çevirdik kapattık ama evet içini açmadık.

Hocam hemen çevirdik kapattık ama evet içini açmadık.

Zamanında benim de başıma geldi. Yeni cihazların batarya kolay sökülemiyor ama hızlıca cihazı dağıtıp kuruladım, yine de daha ters çevirirken bile ekranda bir şeyler oluyordu. Siz biraz daha şanslıymışsınız.

Benim cihazın işlemcisini besleyen VRM'de arıza oluşmuş, 650 lira vermiştim 2023 Mart ayında. Servisten fiyat almak isterseniz deneyebilirsiniz ama ucuz olacağını sanmam.

Zamanında benim de başıma geldi. Yeni cihazların batarya kolay sökülemiyor ama hızlıca cihazı dağıtıp kuruladım, yine de daha ters çevirirken bile ekranda bir şeyler oluyordu. Siz biraz daha şanslıymışsınız.

Benim cihazın işlemcisini besleyen VRM'de arıza oluşmuş, 650 lira vermiştim 2023 Mart ayında. Servisten fiyat almak isterseniz deneyebilirsiniz ama ucuz olacağını sanmam.
Malesef

Geri
Yukarı