SU630 SSD okuma hızı güzel ama yazma hızı düşük

Daha fazla  
Arkadaşlar selam, su 630 kullanıyorum okuma hızım gayet yerinde, lakin yazma hızı çok düşük. Yanıt verme süresi 10000 mslere kadar çıkabiliyor.
Bunun bir çözümü var mıdır? Kronik sorunlu olduğunu biliyorum ama okuması çok iyi yazması mı kronik :D
TRIM ayarını falan gurcalasam düzelebilir mi sizce?

SSD OKUMA GÜZEL YAZMA KÖTÜ.png

Bunu yükledim ama çok bir şey yapmadım çöp olur diye. TRIM seçeneğini startlasam ne olur?
Test etmekten ibaret değil miydi o şey? Blokları test ediyor diye biliyorum. Ek olarak bizim yapabileceğimiz pek bir şey yok yani o ayarları kurcalayarak düzeleceğini sanmıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videodaki adamın yazma hızı
Test etmekten ibaret değil miydi o şey? Blokları test ediyor diye biliyorum. Ek olarak bizim yapabileceğimiz pek bir şey yok yani o ayarları kurcalayarak düzeleceğini sanmıyorum.

230larda. O nasıl oluyor?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videodaki adamın yazma hızı

230larda. O nasıl oluyor?
TRIM olayı hakkında pek bir şey diyemeyeceğim, ilmimi aşmakta maalesef. Ek olarak herkesin okuma yazma hızı aynı olacak diye kesinlikle bir şey yok. Birine sorunlu gelir, birine sorunsuz. Ama bu model eninde sonunda yerleri öpüyor. Biraz da sizin şanssızlığınız olmuş, hemen de sorun yapmaya başlamış. Arkadaşımda ADATA SU630 var. Bir kaç ay kullandı ve garantiye göndermek zorunda kaldı. Değişiyor yani herkese göre.

TRIM olayı hakkında pek bir şey diyemeyeceğim, ilmimi aşmakta maalesef. Ek olarak herkesin okuma yazma hızı aynı olacak diye kesinlikle bir şey yok. Birine sorunlu gelir, birine sorunsuz. Ama bu model eninde sonunda yerleri öpüyor. Biraz da sizin şanssızlığınız olmuş, hemen de sorun yapmaya başlamış. Arkadaşımda ADATA SU630 var. Bir kaç ay kullandı ve garantiye göndermek zorunda kaldı. Değişiyor yani herkese göre.

1612439447279.png

Reis destroy data falan diyor. Bilgiler gitmesin?

Geri
Yukarı