Şubat celbi için tecil bozma

gkmahmut

Decapat
Daha fazla  
İyi günler,
Normalde tecil tarihim 2023 8.ay fakat 2023 yılından pek bir umudum olmadığı için tecilimi bozma kararı aldım. Birkaç sorum var çevremdeki hiç kimsenin bilgisi olmadığından buraya sormak istedim. 30 Kasıma kadar tecili bozarsam şubatta gitme ihtimalim varmış.
1-askerlik işlemleri çok sürüyor mu? Çünkü halen karar aşamasındayım, yani ayın 29-30'unda gidip tecili bozup şubat celbine yetişebilir miyim? Hastaneye, sağa sola gitmek gerekiyor mu bu işlemler için veya erken gitmek mi gerekiyor(1-2 gün erken vs)?
2-diyelim tecilimi bozdum, şubatta da gideceğim, bu süreçte herhangi bir kamudaki iş ilanına başvurabilir miyim? Edebiyat öğretmenliği mezunuyum, devlet ocak ayında 20 bin öğretmen alımı ilan etti. Ona başvurabilir miyim? Veya askerdeyken başvurabilir miyim? (sözlü mülakat için vs de?)
3-diyelim tecili bozduktan sonra kamudaki iş ilanına başvurdum ve kabul edildim, ne olacak? Askerlik otomatik ertelenecek mi yoksa başvurum geçersiz mi olacak?

Benzer bir durumda olan olabilir veya bilgisi olan olabilir yeter ki bir şeyler yazın. Aklımdaki soruların cevabını bulamadığım için stresli günler yaşıyorum, yardımcı olursanız sevinirim :)

Yeni konular

Geri
Yukarı