Subay olmak için ne yapılmalı?

TheMystery

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba.
15 yaşındayım pilot olmak hedefim.
Sağlık ve fiziki şartlar uyuyor.
Hava Harp okuluna girmek için kaç sıralama yapmam gerekir?
Kendimi hangi yönlerde geliştirmeliyim?

Ayrıca kafama takılan bir şey var. Son dönemlerde askerliğin bu kadar popülerleşmesinin sebebini merak ediyorum. 2015 yılında 60 bin kişi başvurmuş, 2018, 300 bin. Zannedersem asker dizileri ve devletin asker olma teşviki. Ancak başvuru 60 binde olsa 300 binde olsa kontenjan aynı olacak.

Sizce devlet niye her yer de MSÜ'nün reklamını yapıyor. Reklamını yapsa da yapmasa da o kontenjanlar dolacak. Yoksa yeni askeri okullar mı açılacak? Bunu merak ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim esimin yigeni subay ve bayagi sohbet ettik kendisiyle 2 sene önce falan ve gercekten zor bir sinavmis. Söyle bir soru sormuslar "Bu bunada bu kata gelmek icin kac basamak merdiven ciktiniz?" yalan mi? dogru mu? bilmiyorum ama anlattigi budur...

Böyle sorular Silikon Vadisi şirketlerindeki mülakatlarda da tercih edilebiliyor. Maksat zor sorularla nasıl başa çıkacağını ölçmek. Yoksa doğru cevabı vermen değil. Nasıl bir efor gösteriyorsun, bunu görmek isterler.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı