Şüpheli Sitelere Girmek Güvenli mi?

• Konuyu başlatan Adsız 1
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 2B

Site güvenli mi ?

• Oy verenlerin toplamı
    28
A

Adsız 1

Ziyaretçi
Merhaba, ben bir siteden indirme yapmadan önce "VirusTotal" de taratınca biri hariç hepsi siteyi güvenli buldu. Diğeri ise şüpheli buldu, o siteye girmeli miyim?
Site: Source Forge

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, ben bir siteden indirme yapmadan önce "VirusTotal" de taratınca biri hariç hepsi siteyi güvenli buldu. Diğeri ise şüpheli buldu, o siteye girmeli miyim?
Siteye fazla bakmadım ama özel bilgilerini paylaşmadığın çoğu site senin için sorun olmaz ama yinede dikkatli olmakta fayda var.
AV kullanmıyorsan sahte ve virüslü siteleri engelleyebilecek bir AV kur.
Önerim: Kaspersky yada Esettir.

Siteye fazla bakmadım ama özel bilgilerini paylaşmadığın çoğu site senin için sorun olmaz ama yinede dikkatli olmakta fayda var.
AV kullanmıyorsan sahte ve virüslü siteleri engelleyebilecek bir AV kur.
Önerim: Kaspersky yada Esettir.
Özel bilgileri paylaşmıyorum. Sadece "Process Hacker" adlı programı indireceğim.

Merhaba, ben bir siteden indirme yapmadan önce "virustotal" de taratınca biri hariç hepsi siteyi güvenli buldu. Diğeri ise şüpheli buldu, o siteye girmeli miyim?

SourceForge´un kendisi bilinen ve güvenli bir site. Ancak herkes bu platforma üye olup bir proje açabilir ya da program yayınlayabilir. Eğer moderatorler malware dağıtıldığını tespit ederlerse kaldırıyorlar ama o zamana kadar bir sürü kişi zararlı yazılımı download etmiş olur. Kısacası site güvenilir ancak orada her yayınlanan yazılımı yüklememek lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı