Sürekli elektrik kesintisi ekran kartına zarar verir mi?

UPS yüksek voltaj ya da akım değeri geldiğinde bilgisayara gitmesini önler normal akım ve voltaj gelir ise bir şey olmaz.
Anlatamadım sanırım hocam. Demek istediğim elektrik gittiğinde bilgisayarı kapatmak zorunda mıyız? UPS-nin pili bitip kapansa da olur mu? Sağlıklı mı?

Şunun gibi bir şey alırsanız işinizi görür.

Anlayamadım herhalde sanırım hocam. Demek istediğim elektrik gittiğinde bilgisayarı kapatmak zorunda mıyız? UPS-nin pili bitip kapansa da olur mu? Sağlıklı mı?

UPS'nin pili bitsede normal fişede taksan bilgisayarın elle kapatılmadan kapanması iyi bir şey değil.

Online ups alıcaksınız onlarında what değerleri vardı yanlış hatırlamıyorsam sisteminizin elk ihtiyacını hesaplatarak ona göre alın ve elektrik gelir gelmez PC ye ulaşması ve açması alışkanlığı yada ihtiyacından vazgeçmeniz yararınıza olur. Elk gittiğinde fiş çekilir gelmeden, elektronik parça ve özellikle PC kullanımında atlanmaması gereken bir alışkanlık olmalıdır. İyi geceler.

Akım koruyucu prizlerden alabilirsin

Akım korumalı prizler işimi görür diyerekde online ups i gözardı etmeyin. Zaten iyi bir akım koruma prizide şu an 250 civarı vardır en az. Onlarında jull idi sanırım net hatırlamıyorum, jull değerleri önemli yani ne kadar yüksek ani akıma karşı koruyabiliceği, 1500 jull altı almayın
bir elektronik cihazı mutlak olarak korumanın tek bir yolu vardır: şehir cereyanı ile muhattap etmemek!

yani akımınızı bir aküden alacaksınız, akü çıkışındaki dc akımı bir invertör vasıtası ile ac akıma çevireceksiniz. şehir cereyanını sadece ve sadece aküyü şarj etmek için kullanacaksınız.

akü çıkışı sabit ve harmoniksiz olduğundan invertör çıkışında tertemiz 220v,50hz cereyanınız olur. şehir şebekesi isterse 30 volta düşsün isterse milyon volta vursun. en ufak bir şey hissetmezsiniz. ayrıca bu cereyan mükemmel sinüs olduğundan ses sistemlerinde de çok temiz ses alırsınız.

işte bu akü-invertör sistemine online ups deniyor.
line-interaktif ups'lere göre çok pahallıdırlar.
en basiti bile 500-600 liradan başlar.
İyi uykular.

Link bırakabilir misiniz ürünle ilgili?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…