Sürekli kulaklık takmak kulağa zarar verir mi?

SinekTV

Hectopat
Arkadaşlar ben müziksiz yapamayan birisiyim ve bu nedenle ev dışında sürekli kulak içi kulaklık ile dolaşıyorum. Evde ise bilgisayar bağımlısı olduğumdan ve hoparlöre sahip olmadığımdan dolayı sürekli kulak üstü kulaklık takmak zorundayım. Bulunduğum ortamlarda insanların çok sessiz konuştuğunu ve birbirlerini rahatlıkla anladığını fark ettim. Aynı durum benim için geçerli değil; onları duyabilsem de söylediklerini anlayamıyorum, tekrarlamaları lazım. Son zamanlarda fark ediyorum bu durumu; sizce bu duruma sürekli kulaklık takmak neden olabilir mi?

Bu videoda hocamız güzel bilgiler vermiş. Özetle, ne kadar az kulaklık takarsanız o kadar iyi diyor. İlla takacaksanız kafa üstü olsun veya earbud tipi kulak içi olsun diyor. İzolasyonlu kulak içi kulaklıkları genel olarak uzun kullanımda önermiyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Müziği genelde orta ve hafif yüksek seviyede dinlerim; öyle aşırı yüksek sesle dinlemiyorum.
Bu videoda hocamız güzel bilgiler vermiş. Özetle, ne kadar az kulaklık takarsanız o kadar iyi diyor. İlla takacaksanız kafa üstü olsun veya earbud tipi kulak içi olsun diyor. İzolasyonlu kulak içi kulaklıkları genel olarak uzun kullanımda önermiyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Teşekkürler, izleyeceğim.

Geri
Yukarı