Sürücü bulma

Aylak Adam!

Hectopat
Makaleler
1
Windows Update yüklüyor ama daha güncel sürümleri varsa onları yüklemek istiyorum. Ama internetteki hangi siteler güvenilir onları bilmiyorum.

• Anakartım: M5A97 R2.0
  • Ekran Kartım: AMD R9 280x Sapphire
  • Anakart BIOS: 2603
  • Ekran kartı BIOS'unu güncellemek istiyorum

Chipset sürücüsü gerekiyor. Aygıt yöneticisinden nereye bakacağımı bilmediğim için sürümünü atamıyorum.

Daha atladığım yüklenmesi gereken sürücü varsa lütfen söyleyin.

Bu arada benim ekran kartımdan 2 tane yapmışlar. Vatan'da görmüştüm. Birisinin hızı 850 MHz. Diğerinin ise 1050 MHz'di ben 1050'lik olanı almıştım. Ekran kartımın BIOS dosyasını ararken 2 tane görürseniz şaşırmayın diye söyledim.

Buradan hangi donanım kimliklerini atayım? Bir sürü aygıt var. Bu arada Windows 10 gerçekten çok güzelmiş 8.1'den sonra ilaç gibi geldi. Ayrıca 8.1'den daha hızlı ve görselliği daha güzel şahsen ben çok beğendim.
Ekran Alıntısı.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
Bizim bulmamıza gerek yok. Anakartın üreticisinin sitesine gir, güncel sürücüleri bulursun. Ekran kartı da yine üretici sitesinden bulacaksın.

Bizim bulmamıza gerek yok. Anakartın üreticisinin sitesine gir, güncel sürücüleri bulursun. Ekran kartı da yine üretici sitesinden bulacaksın.
Şuanlık Microsoft'un yüklediği sürücüler daha güncel ama hepsi 2015. 2016 tarihli sürücüleri yok mu?

Baktığım yerler.
  • AMD'nin sitesine chipset sürücüsü için baktım. 2015 tarihli sürücü var.
  • Sapphire'ın sitesine baktım. BIOS dosyası yok veya ben bulamadım.
  • Asus'un sitesinde hep 2015 sürümlü sürücüler var. Ayrıca chipset sürücüsü yok.
  • Ekran kartımın sürücüsü güncel değil 2015 tarihli sürücüyü yüklemiş Microsoft. Ama AMD'nin sitesine girip baktığım da 2016 sürümlü sürücüyü buldum.
Sizin de gördüğünüz gibi sadece ekran kartımın güncel sürücüsünü bulabildim. Diğer aygıtlar ise hep 2015 tarihli sürücü var. Ayrıca Asus'un sitesinde her sürücü bulunmuyormuş.

Ekran kartımın BIOS dosyası ve anakartımın BIOS dosyası gerekiyor. Ve güncellenmesi gereken diğer sürücüleri söylerseniz.

Donanım kimliği ile sürücüleri bulmayı biliyorum ama internette ki hangi siteler güvenli onu bilmiyorum.

Çalışıyor. Okumayı öğrenseniz çalışacak.
Ben bunları diyorum. Sözlerinize dikkat ederseniz iyi olur. Sizi şikayet ettim. Sizinle laf kavgası yaparak sizin seviyenize inemeyeceğim. Siz böyle yazarsanız bende böyle cevap veriririm. Şöyle bir sayfa çıkıyor sürücü filan inmiyor. Bence siz bilgisayar kullanmayı öğrenin. Daha bir linki bile doğru dürüst atamıyorsunuz. Gece gece beni sinir ettiniz sizin yüzünüzden uykularım kaçacak. Niye yazdınız şimdi öyle? Ben size küfür mü ettim. Sebebi nedir yazmanızın?
Ekran Alıntısı 2.JPG

Üstteki linkleri indirmedim kaldırın! İstemiyorum sizin yardımınızı sizi engelleyeceğim. Şuraya bak okumayı öğrenecekmişim. Niye yazdınız şimdi öyle? Ben size küfür mü ettim? Sebebi nedir yazmanızın? Siz bunu bir açıklayın.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı