Çözüldü Sürücü güncelleme

• Konuyu başlatan Ahsg
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 2
  • Görüntüleme 751
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ahsg

Decapat
Sürücüleri Windows'un kendi kendine güncellemesi gerekmiyor mu? Tek tek benim mi güncellemem gerekli? İsteğe bağlı güncellemeleri kurdum ona rağmen güncel olmayan sürücüler var. Kullandığım sürücü sürümlerini hangi menüden görebilirim? Bir de fabrika ayarlarında yüklü olmayan yani benim yüklediğim uygulamaların (örneğin Zoom, WhatsApp'ya da Telegram gibi uygulamaların) güncelliğini hep benim mi takip etmem gerekli?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-01-30 163809.png
    Ekran görüntüsü 2022-01-30 163809.png
    72,5 KB · Görüntüleme: 41
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sürücüleri Windows'un kendi kendine güncellemesi gerekmiyor mu?
Windows kurulurken kendisi sürücü kurabiliyor aha sonra ise Windows Update ile sürücüleri güncelleyebiliyorsun.

Kullandığım sürücü sürümlerini hangi menüden görebilirim?
Aygıt yöneticisi üzerinden görebilirsin. Örnek göstereyim:

İlk önce arama kısmına "Aygıt Yöneticisi" yazın ve açın. İstediğiniz aygıtı açın ve sürücü sekmesine geliniz. Orada size sürücü sürümünü, sürücü tarihi ve sürücü sağlayıcısı bilgileri verecektir.

1643617156182.png

Zoom, WhatsApp'ya da Telegram gibi uygulamaların) güncelliğini hep benim mi takip etmem gerekli?
Geliştiriciler güncelleme getirdiğinde zaten o uygulamaları açınca kendisi güncellemeyi başlatıyor diye biliyorum.

Tek tek benim mi güncellemem gerekli?
Windows Update ile güncelleştirdiyseniz pek gerek yok. Ekran kartı, ağ, chipset, ses sürücülerini güncellediyseniz yeterli olur.
Sürücüleri Windows'un kendi kendine güncellemesi gerekmiyor mu?
Windows kurulurken kendisi sürücü kurabiliyor aha sonra ise Windows Update ile sürücüleri güncelleyebiliyorsun.

Kullandığım sürücü sürümlerini hangi menüden görebilirim?

İlk önce arama kısmına "Aygıt Yöneticisi" yazın ve açın. İstediğiniz aygıtı açın ve sürücü sekmesine geliniz. Orada size sürücü sürümünü, sürücü tarihi ve sürücü sağlayıcısı bilgileri verecektir.

1643617156182.png

Zoom, WhatsApp'ya da Telegram gibi uygulamaların) güncelliğini hep benim mi takip etmem gerekli?
Geliştiriciler güncelleme getirdiğinde zaten o uygulamaları açınca kendisi güncellemeyi başlatıyor diye biliyorum.

Tek tek benim mi güncellemem gerekli?
Windows Update ile güncelleştirdiyseniz pek gerek yok. Ekran kartı, ağ, chipset, ses sürücülerini güncellediyseniz yeterli olur.

Çözüm

Eki Görüntüle 1289529

Açıklayıcı cevabınız için çok teşekkür ederim. Sağ olun.

Yeni konular

Geri
Yukarı