Sulemsi Adlı Kanal

Makaleler
1
Yer
Kâinat
Allah aşkına bu nedir arkadaş ya. Hele şu elemanın gülüşü. Yemin ediyorum hayattan soğuttu resmen iğrençlik fışkırıyor. Sadece bir videolarını koymaya dayanabilirim. Diğer videolarında açgözlülük ve gelinlikten başka bir halt yok.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Zırtapozluk, moda. Din, moda. Hayat bile moda olmuş bu dönemde. Daha taktığı başörtüsünün anlamını, mantığını bilmiyor, moda olsun diye takıyor işte. Yazık...

"NUR-31 için 40 meâl bulundu. Abdullah Parlıyan (24/NÛR-31: İnanan kadınlara da söyle, onlar da gözlerini bakılması yasak olandan çevirsinler, iffet ve namuslarını korusunlar, süslerini göstermesinler, elde olmayarak açığa çıkan ve görünen kısımları hariç, cazibe ve güzelliklerini açığa vurarak dikkat çekmesinler ve bunun için başörtülerini, göğüsleri üzerine sarkıtsınlar ki, boyun ve gerdanlarından birşey görünmesin. Allah'ın açılmasını haram kıldığı, gizli zinet yerlerini yani cazibe ve güzelliklerini kocalarından, babalarından, kayınpederlerinden, oğullarından, üvey oğullarından, kardeşlerinden, erkek kardeşlerinin oğulları ya da kız kardeşlerinin oğullarından veya müslüman kadınlardan veya yasal olarak sahip oldukları köle, cariye gibi kimselerden veya erkeklikten kesilmiş yemek isteyip karın doyurmaktan başka birşey düşünemeyen kadınlara meyil ve şehvet ihtiyacı olmayan erkeklerden veya kadınların mahrem yerlerine henüz ilgi duymayan çocuklardan başka kimselere açıp göstermesinl... "

Instagram bunun gibiler ile dolu ve ne yazık ki insanlarımız da bu tür şeyleri beğeniyor. Aslında çoğu kişi böyle.

Sosyal medya çılgınlığı nasıl bu kadar popüler oldu ben de açıkçası anlamadım. Eskiden arkadaşlarımızla buluşur, telefondan konuşur eğlenirdik. Şimdi sadece resim/video beğen, geç.

İranlı kadınların ülke dışına çıktıklarında ilk yaptıkları şey olan başlarındaki örtüyü çıkarmak gibi ailelerin zorlamasıyla ahlak pompalanmasının neticesinde böyle görüntüler ortaya çıkıyor. Yaşadığım yer her türlü insan barındırdığından parklarda arada öyle görüntülere şahit oluyorum ki bu video onun yanında çok masum kalır.

Çok mutlu.

op1.png

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı