Sultan papağanı kedilerden nasıl korunur?

okaner

Picopat
Merhaba arkadaşlar. 3 hafta önce 2 tane yavru kedi sahiplendim. Ailem 4 5 aylık olana kadar balkonda dursunlar dedi. Zaten yer yaptı oraya. Neyse konuya döneyim. Bu kedileri bir süre sonra balkonda tutamayacağımı biliyorum. Evin içine salmak istiyorum. Fakat bir tane sultanım var. İyi anlaşırlar ama iç güdüsüne yeni düşerse ben yokken yiyebilir. Yüksek bir yerede koymak zor. Her gün suyunu tazeliyorum. Kedilerin bile deviremeyeceği büyük bir kafes var fakat çok pahalı. Ne önerirsiniz?

Merhaba arkadaşlar. 3 hafta önce 2 tane yavru kedi sahiplendim. Ailem 4 5 aylık olana kadar balkonda dursunlar dedi. Zaten yer yaptı oraya. Neyse konuya döneyim. Bu kedileri bir süre sonra balkonda tutamayacağımı biliyorum. Evin içine salmak istiyorum. Fakat bir tane sultanım var. İyi anlaşırlar ama iç güdüsüne yeni düşerse ben yokken yiyebilir. Yüksek bir yerede koymak zor. Her gün suyunu tazeliyorum. Kedilerin bile deviremeyeceği büyük bir kafes var fakat çok pahalı. Ne önerirsiniz?
Kediyi mi kuştan koruyacaksınız kuşu mu kediden koruyacaksınız :D

Sanırım bahsettiğiniz kuş bu olmalı, bu çocuktan mı korkuyor :D

1695674056987.png

Kediler eğer panter değilse (!) yavruyken aldığınız için hiçbir sorun olmaz. Olabildiğince aynı ortamda tutmaya çalışın ki birbirlerine alışabilsinler. Papağan, yakınlık duyduğu kişinin hareketlerini inceler. Sizi kediyi severken görürse kediye o da güvenecektir. Aynı şekilde kediler pencerede güvercin görse üzerine atlar ama evde sürekli gördüğü papağana bir şey yapmaz. Muhabbet kuşlarımızla 6 yaşındaki kedimizi sürekli aynı odada bırakıyoruz. Kuşlar kediyi kovalıyor, kuyruğunu ısırıyor, kafasına konuyor ama kedi bırak tepki vermeyi kuyruğunu kıstırıp kaçıyor :)

Yeni konular

Geri
Yukarı