Sunucu ve server kasası önerisi

Heqet

Hectopat
Ben sunucu server kasası almak istiyorum. Uygun fiyata hangisini önerirsiniz ve bunu ek gelir olarak kullanmak istiyorum. Server kasa ne işe yarar biliyorum fakat hiç kullanmadım. Daha önce nasıl kullanırım, nasıl faydalanırım? Bu konuda yardım lazım. Hangi kasadan almalıyım? Nasıl kullanabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben sunucu server kasası almak istiyorum. Uygun fiyata hangisini önerirsiniz ve bunu ek gelir olarak kullanmak istiyorum. Server kasa ne işe yarar biliyorum fakat hiç kullanmadım. Daha önce nasıl kullanırım, nasıl faydalanırım? Bu konuda yardım lazım. Hangi kasadan almalıyım? Nasıl kullanabilirim?
Server anakartları büyük olur ve kasalarının özel olması gerekir. 771 pin anakartlar var, zor bulunuyorlar iki işlemci 8 çekirdek oluyorlar ve ddr2 32 gb ram desteği oluyor ama benim önerim, bütçen çok az değilse kendine 2011 pin yeni nesil bir server anakartı almandır.

Server anakartları büyük olur ve kasalarının özel olması gerekir. 771 pin anakartlar var, zor bulunuyorlar iki işlemci 8 çekirdek oluyorlar ve ddr2 32 gb ram desteği oluyor ama benim önerim, bütçen çok az değilse kendine 2011 pin yeni nesil bir server anakartı almandır.
Bana bu kaç paraya patlar ve bilginiz varsa bana özelden bilgi verirmisiniz?

Sunucularda 3 temel unsur bulunur.
1 Ethernet.
2 İşlemci.
3 Host erişim hızı. (Disk yazma okuma)
Bir sunucu birçok PC ile iletişim kuracaktır. Bu yüzden ethernet son derece önemlidir. Haliyle ethernet için yüksek hızda UPLOAD ve DOWNLOAD hizmetleri de gerekir.
Tüm veri akışlarının işlenmesi, işlemci marifeti ile yapıldığı için güçlü işlemciler de gerekmektedir.
Gelen ve giden veri akışlarının karşılanabilmesi, yüksek hızda HOST erişimi ile mümkündür. Bu yüzden yüksek okuma ve yazma hızı olan diskler kullanılmalıdır. Yüksek okuma ve yazma sağlanabilmesi için disklerin RAID yapılması da mecburidir. Haliyle hızlı bir donanımsal RAID kartı ve hızlı diskler gereklidir.
Birkaç örnek link.
Ucuz bir sunucu.
HP Micro Server G7 744900-421 İş İstasyonu - Netsiparis.Com
Biraz daha hızlı bir sunucu.
DELL PowerEdge T30, Intel Xeon E3-1225 PET3003 Dell Sunucu - Netsiparis.Com
Çift işlemcili, ama işlemcilerin teki opsiyonel olan bir sunucu.
DELL Xeon E5-2620v4 R730225H7P2B-1L2 Dell Server - Netsiparis.Com

Sunucularda 3 temel unsur bulunur.
1 Ethernet.
2 İşlemci.
3 Host erişim hızı. (Disk yazma okuma)
Bir sunucu birçok PC ile iletişim kuracaktır. Bu yüzden ethernet son derece önemlidir. Haliyle ethernet için yüksek hızda UPLOAD ve DOWNLOAD hizmetleri de gerekir.
Tüm veri akışlarının işlenmesi, işlemci marifeti ile yapıldığı için güçlü işlemciler de gerekmektedir.
Gelen ve giden veri akışlarının karşılanabilmesi, yüksek hızda HOST erişimi ile mümkündür. Bu yüzden yüksek okuma ve yazma hızı olan diskler kullanılmalıdır. Yüksek okuma ve yazma sağlanabilmesi için disklerin RAID yapılması da mecburidir. Haliyle hızlı bir donanımsal RAID kartı ve hızlı diskler gereklidir.
Birkaç örnek link.
Ucuz bir sunucu.
HP Micro Server G7 744900-421 İş İstasyonu - Netsiparis.Com
Biraz daha hızlı bir sunucu.
DELL PowerEdge T30, Intel Xeon E3-1225 PET3003 Dell Sunucu - Netsiparis.Com
Çift işlemcili, ama işlemcilerin teki opsiyonel olan bir sunucu.
DELL Xeon E5-2620v4 R730225H7P2B-1L2 Dell Server - Netsiparis.Com
Teşekkürler bu konuda bilgiye sahipsin [email protected] bu mailden bana ulaşıp yardımcı olma imkanın varmı acaba?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı