Çözüldü Superbox port forwarding

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

flydiamond

Hectopat
Daha fazla  
Minecraft için local ağdan kendimin kullanacığı bir server açmaya çalışıyorum fakat port forward ile açmak istiyorum birkaç video izledim fakat diğer arayüzlerdeki gibi değil.
Bunun için modem arayüzündenki sanal sunucu seçeneğini kullandım.
Serverın kurulu olduğu bilgisayarda static IP atadım ve LAN IP kısmına yazdım server portunu anladığım kadarı ile WAN bağlantı noktasına girmem gerekiyor orayada server properties dosyamdaki port olan 25565'i girdim. İki giriş olduğundan ikisinede aynı portu yazdım. Başlangıç IP ve bitiş IP kısmına ise public IP adresimi girdim Google'dan bakarak fakat LAN bağlantı noktasına tam olarak ne yazmam gerektiğini anlamadım. Ya da yanlış girdiğim bir şey var ise yardımcı olabilir misiniz?

Dosya Ekleri

• Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    29,5 KB · Görüntüleme: 56
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Port açmak için statik IP gerekli. Tüm işlemleri eksiksiz yapsanız bile IP adresiniz sabit olmadığı sürece boşuna uğraşmış olursunuz. Statik IP için o kadar para vereceğinize 15-20 liraya server kiralayan firmalar var.
Port açmak için statik IP gerekli. Tüm işlemleri eksiksiz yapsanız bile IP adresiniz sabit olmadığı sürece boşuna uğraşmış olursunuz. Statik IP için o kadar para vereceğinize 15-20 liraya server kiralayan firmalar var.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı