Superonline 100 Mbps internette oyunlarda ping oluyor

Drwenski

Hectopat
Merhaba. Superonline'da 100 download 10 upload fiber pakete geçiş yaptım. Benim 2 sıkıntım var. Birincisi arada sırada oyun oynarken paket kaybı yaşamam. Düzelttiklerini söylüyorlar fakat düzelen bir durum yok. İkinciside Discord ve Speedtest'te rotterdam konumunda ping değerlerimin 140-150 arasında olması. Ama örneğin Valorant'ta Frankfurt serverında pingim normal. Sadece arada 5-10 saniyelik internetim gidiyormuşçasına paket kaybı yaşıyorum. Durumu Superonline'a belirttiğimdeyse 300ms üstüne yardımcı olamayacaklarını söylediler. Ne yapabilirim? İki farklı bilgisayarda ve iki farklı kabloyla denenmiştir. Kablolar CAT-6'dır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arayın düzeltirler hocam adamlar harbi yapıyor işini bekletme falanda yok ben 2-3 yıldır kullanıyorum daha 5 gün önce 50 ms falan gördüm ondan önce hiç ping sorunu yaşamadım onun haricinde altyapı calışması olabilir bir şey vardır hocam. Ama büyük bir ihtimal alt yapısal sorun. Veya modemi kontrol ediniz lütfen.

Arayın düzeltirler hocam adamlar harbi yapıyor işini bekletme falanda yok ben 2-3 yıldır kullanıyorum daha 5 gün önce 50 ms falan gördüm ondan önce hiç ping sorunu yaşamadım onun haricinde altyapı calışması olabilir bir şey vardır hocam. Ama büyük bir ihtimal alt yapısal sorun. Veya modemi kontrol ediniz lütfen.
Modem yeni Wi-Fi 6 olan modem. Bağlattığımdan beri böyle. Bende arada 46-50 arası görüyorum fakat geri 140-150'ye fırlıyor. Paket kaybıda halen devam eden bir sıkıntı.

Altyapıdan kaynaklı olabilir. İki sene oluyor Superonline geçeli hiç sıkıntı yaşamadım. Bende de aynı paket var 96'dan aşağı inmiyor. Upload bazen 12'yi geçiyor.

Altyapıdan kaynaklı olabilir. İki sene oluyor Superonline geçeli hiç sıkıntı yaşamadım. Bende de aynı paket var 96'dan aşağı inmiyor. Upload bazen 12'yi geçiyor.
Türk sunucularında bir sorunum yok zaten. 94 download 11 upload 3ms. Fakat Discord'da pingim sabit 140-150. Aradığımda altyapınızda bir sorun yok diyorlar.

Aynı durumu yaşayan hiçkimse yok anladığım kadarıyla.

Son düzenleme:
Türk sunucularında bir sorunum yok zaten. 94 download 11 upload 3ms. Fakat Discord'da pingim sabit 140-150. aradığımda altyapınızda bir sorun yok diyorlar.

Aynı durumu yaşayan hiç kimse yok anladığım kadarıyla.

Benzer bir sorunu bende iki haftadır yaşıyorum. Öncelikle sorun akşam 21.30'dan gece 01.00'e kadar sürüyor bu süre zarfında hız düşmesi ping ve paket kaybı sorunu yaşıyorum. Sorun bir anda 2 hafta önce başladı ve gitmiyor. Ayrıca bu hafta artık saat fark etmeksizin sürekli dalgalı ping almaya başladım. En son sol fiber network uzmanları aradı Prime time dediğimiz süreçlerde yoğunluk olduğunu bunun normal olduğunu statik IP kullanmamı tavsiye etti. Bende kendilerine eğer statik IP'ye geçince sorunum çözülmezse paramı iade edecek misiniz dedim murun kırın etti. Ben hayatımda ilk kez böyle saçma bir şeyle karşılaşıyorum kaç yıldır bakır telefon kablosuyla bağlanıyorum COVID döneminde bile yoğunluk cart curt yaşamadım sabit pingle oynuyordum oyunları. Turkcell Superonline geçtiğim güne lanet ediyorum ve geçme düşüncesindeki herkesi geçirmemek için elimden geleni yapıyorum.

Geri
Yukarı