Superonline 16 Mbit Hız Alamıyorum

Magneticdana

Hectopat
Yer
İstanbul Kartal
Daha fazla  
Meslek
öğrenci
Yaklaşık 1 hafta önce Superonline'a geçtim. Paketim 16 Mbit'e kadar sınırsız ama benim alabildiğim en yüksek değer 13 Mbit. Hattımdan dolayı mı kaynaklanıyor? Biliyorum 16 Mbit'e kadar diyor ama TTNET'de iken 8 Mbit'e kadardı ve 8 Mbit erişim hızı alıyordum. Bazen 6'ya kadar düşüyordu. Ve kendi bilgisayarımda ping 500 civarlarındayken aynı hattaki başka bir bilgisayarda 18. Bunun nedeni ne olabilir?

8 Mbit'e kadar tarifeyi sorunsuz alıyordunuz zira hattınız kaldırıyordu. Fakat hattınızın limit 13 Mbit imiş demek. Bu yeni tarife ile de bu limite ulaşmışsınız. Bundan sonrası ancak Türk telekom'un altyapıyı geliştirmesini beklemek olacaktır.

Şimdi bir 8Mbit yazar modeminde sayfanda vb. ancak indirirken 800-1000Mbit anca alırsın.
Birde 8Mbit yazması gerekir 6Mbit yazar 6Mbit üzerinden 600-800Mbit alırsın.

Daha önceden normalde 8Mbit parası öderken 4Mbit yazıyor 300-500 ile anca indirebiliyordum. Ttnet'i aradım 8Mb yazması gerekirken 4MB yazıyor ve 4Mb üzerinden 300-500 ile indiriyorum dedim. Onlar ise hattımın yetmediğini söyledi. Daha sonra başka bir sorun için aradım o sıradada hızım 8Mbit'e çıktı ve bundan beri 8Mbit yazıyor ve 800-1000 Mbit ile indiriyorum. Yani hattım yetmiyorken nasıl olduda yetiverdi. İnşallah anlatabilmişimdir. :)

Uyarı! Bu konu 13 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı