Çözüldü Superonline "Geniş Banda Erişemezsiniz" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MXMaster

Hectopat
İnterneti kullanırken kablolu bağlantı ile daha kurulmamış, kendi siteme girmeye çalıştığımda Geniş Banda erişim sorunu diye modem arayüz sayfası açılıyor. Müşteri hizmetlerini aradığımda güvenli internetten başlayarak her şeyi sayıyorlar ve sonunda bir sorun görünmüyor diyorlar. Teknik servisi istiyorum dediğimde 250 lira alır diyorlar. Sorunu Google üzerinde arattığımda modemden kaynaklı olduğunu söyleyenler var. Kablosuz bağlantı ile siteye erişebiliyorum. DNS adreslerim otomatikte, kablolu olarak VPN ile siteye erişebildiğim bahsediyorum. Siteniz yasaklıdır şeklinde cevap alıyorum.

Daha kurulumu tamamlanmamış .com.tr uzantılı hayır kurumu sitesi nasıl engellenebilir? Böyle bir saçmalık var mı? Cidden sıkıldım. Superonline'dan ilk defa bu kadar bıkkınlık geldi. Ne yapmalıyım?

ÇÖZÜLDÜ!

En son teknik servise bildirmek istedim. Ertesi gün şubenin teknik servisi aradı. Ne tür bir sorununuz var dedi. Geniş Banda Erişemezsiniz hatası alıyorum dedim. Tamam o yeni modemlerde oluyor, modemi değiştirince sorununuz düzelecek dedi. Modem değiştirildi ve servis ücreti alınmadı. Bu sorun son seri modemlerde görülen sertifikasyon sorunuymuş. Aynı sorunu yaşayan olursa aklınızda bulunsun.

Son düzenleme:
Merhaba,

Aynı sorunu SUPERONLINE'da 1 aydır yaşıyorum 1 aydır internetim yok, ancak defalarca aramama ve sorunun modem kaynaklı olabileceğini söylememe rağmen inatla teknik servis göndermediler ve şuan sorun Türk Telekom kablosunda diyip 20 ile 45 iş günü gibi izahı olmayan bir çözüm tarihi veriyorlar. Ne yapabilirim?

Bende bu sorunla beraber 35 Mbps bağlattım Superonline'dan ama 17 Mbps alıyorum söyledim gelip baktılar sorun aşağıda elektrikçi çağırmanız lazım dediler 300 TL de yoldular gittiler ben öyel kalakaldım alamadığım hızın parasını ödüyorum henüz vaktimiz olmadı elektrikçi çağırmaya ama sorunun aşağıda olduğundan emin değilim çünkü Turkcell'e geçmedne önce Vodafone netteydim hiçbir sorun yoktu Turkcell'e geçer geçmez böyle oldu :(

Geri
Yukarı