Superonline vadedilen hızı vermiyor

TheProNightly

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba dostlar,
Superonline 100 Mbps paket aldım yaklaşık 3 ay önce ancak kablosuz cihazlarımın hiçbirinde vadedilen hıza yaklaşamadım.
Kullandığım modem de ZTE H3600 V9 modeli. Kendisi WI-FI6 standartını destekleyen bir modem.
Elimde bulunan tüm cihazlar ile (PS5, XSS, Galaxy S20+...) WI-FI6 olsun WI-FI5 olsun veya 2.4-5GHz fark etmeksizin. Maksimum aldığım indirme hızım 65 Mbps'ydi.
S20+ cihazımla WI-FI6 ve 5 GHz ayarlarda modemin tam anlamıyla dibindeyken bile 65 Mbps'i geçemiyorum.
Müşteri temsilcisiyle ne zaman iletişime geçsem çevresel faktörler vesaire gibi geçiştirme cevaplar verdiler. Herhangi bir çözüm sunamadılar.
Ethernet ile 88 Mbps gördüğüm için internette bir problem olmadığını ve yapabilecekleri bir şey olmadığını belirttiler.
Önerilerinizi bekliyorum dostlarım. Teşekkür ederim.
Şu anki yapmış olduğum hız testimi de sizlerle paylaşıyorum. Genelde 40-50 civarı alabiliyorum.

Dosya Ekleri

• 12816534318[1].png
    12816534318[1].png
    47,3 KB · Görüntüleme: 41
Biz de Superonline 100MBPS internetini kullanıyoruz fakat bizim Upload seviyesi 5MBPS. Ama sizinki gibi biz de aynı şekilde alıyoruz çoğu zaman. Genelde sabahları ve öğlenleri normal oluyor fakat akşamları hız yarısının bile altına düşüyor sürekli. Hatta ekran görüntüsü bile var.
Ekran görüntüsü 2022-02-20 150350.png

Biz de Superonline 100Mbps internetini kullanıyoruz fakat bizim upload seviyesi 5Mbps. Ama sizinki gibi biz de aynı şekilde alıyoruz çoğu zaman. Genelde sabahları ve öğlenleri normal oluyor fakat akşamları hız yarısının bile altına düşüyor sürekli. Hatta ekran görüntüsü bile var.
Eki Görüntüle 1316108

Sizin durumunuz bizden de vahim görsele bakılırsa. İndirme hızı şaka gibi resmen.

Kablosuzda hız düşüklüğü yaşanabilir fakat Ethernet'te 12 Mbps oynaması doğal.

Bu durum elbette normal ancak aldığımdan beri 65 Mbps'nin üzerini bir kere dahi görememem oldukça garip geliyor. Hem 5 GHz hem WI-FI6 daha ne yapmam gerekiyor çözemedim.

Sizin durumunuz bizden de vahim görsele bakılırsa. İndirme hızı şaka gibi resmen.

Bu durum elbette normal ancak aldığımdan beri 65 Mbps'nin üzerini bir kere dahi görememem oldukça garip geliyor. Hem 5 GHz hem WI-FI6 daha ne yapmam gerekiyor çözemedim.
Ayrıca biz kaç kere müşteri hizmetleri ile görüştük, kaç kere canlı dersimi yapamadım, hatta 2 kere Şikayet Var'a yazdım ama 1-2 günlük düzeltiyorlar sonra tekrar bozuyorlar.

Geri
Yukarı