Superonline VDSL İnternet Hızında Dalgalanma Sorunu

Baki Delibaş

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Superonline VDSL ile 24Mbit download ve 3Mbit yakın upload alıyorum fakat bu bağlantı zaman zaman dalgalanma göstermektedir ve tam anlamıyla verim alamıyorum. Oturmuş olduğum apartmanın telefon alt yapısı yaklaşık 20 yıllık. Sizce ev hattına masraf yapıp hattı yenilesem verimlilik açısından bir etkisi olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Paket kaybı yaşıyor olabilirsiniz, yenilemeniz elbette fayda sağlar ancak hissettirecek kadar olmayabilir.
Peki sizce bir telefon hattı yenilemek ne kadar masraflı olabilir ve alacağım upload hızına etki eder mi ? Teknik servis altyapımın upload hızımı daha yukarı taşımadığını söyledi. Bu altyapı TTNET altyapısı mı yoksa benim altyapım mı acaba ?

Eğer servis sağlayıcınıza yaptırırsanız bu size pahalıya patlayabilir, herhangi bir elektrikçiye gidip ileriyi düşünerek telefon hattınızı CAT6 kablo ile yenilemek istediğinizi söylerseniz daha ucuza yaptırabilirsiniz. Ancak kolay bir iş olduğu için eliniz yatkınsa en iyi şekilde kendiniz yaparsınız, başkasına yaptırırsanız büyük ihtimal en hızlı şekilde bitirmek isteyeceğinden kablo hasar görebilir.

Eğer servis sağlayıcınıza yaptırırsanız bu size pahalıya patlayabilir, herhangi bir elektrikçiye gidip ileriyi düşünerek telefon hattınızı CAT6 kablo ile yenilemek istediğinizi söylerseniz daha ucuza yaptırabilirsiniz. Ancak kolay bir iş olduğu için eliniz yatkınsa en iyi şekilde kendiniz yaparsınız, başkasına yaptırırsanız büyük ihtimal en hızlı şekilde bitirmek isteyeceğinden kablo hasar görebilir.
Dün gece hızım yarıya düştüğü için müşteri hizmetlerini aradım. Modeme güncelleme gönderdiklerini yeniden başlatmam gerektiğini söylediler ve dün geceden bu yana internet ışığım halen yanmış değil. Alt yapımın -bina alt yapısının- tam olarak destek vermediğini iddia ediyolar. Sanırım kabloları değiştirmem gerekecek. Tavsiyeniz için teşekkür ederim, sanırım tanıdık elektrikçi bulmam gerekecek

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı