Superonline VDSL pingi iyi midir?

birtikcsgo

Picopat
Merhaba, şu anda tahütüm biteceği için, internet paketlerine bakınıyorum da Superonline fiber kullanan bir arkadaşım FACEIT de 30 ping ile oynuyordu. Kendisi kocaelinde yaşıyor. (bilmeyen için söyleyeyim Almanya serverında CS:GO oynuyor.) Acaba VDSL ile benzeri ping değeri alabilir miyim? Kullanıcısı oyunlarda ki ping değerlerini paylaşabilirse memnun olurum. Şu anda alternatiflerim arasında Superonline VDSL TurkNet var. Ping için en iyi internet tavsiyeleriniz alabilirim.

Fiber ile VDSL arasında 3-5 ms fark olur. En kötü 40 ms alırsın aynı bölgedeysen. VDSL ile Almanya'ya 30 ping zor değil.

Fiber ile VDSL arasında 3-5 ms fark olur. En kötü 40 ms alırsın aynı bölgedeysen. VDSL ile Almanya'ya 30 ping zor değil.
Kablonet fiber kullanıcısıyım ortalama 70 ms ile bağlanıyorum. Fiber değilde internet sağlıyıcısının önemi var gibime geliyor. Bu neden başka bir firmanın altyapısında kullanıcı olmak istiyorum. Superonline ın fiber kalitesi ile vdsl pingleri arasında ki farkı bilen biriyle yazışmak istedim.

@birtikcsgo Kablonet'in altyapısı fiber değil. Uydu kablosu ile hizmet veriyor. Fibere göre 10 ms yakın daha fazla ping veriyor. VDSL ile pingin birazcık daha düşer.

@birtikcsgo Kablonet'in altyapısı fiber değil. Uydu kablosu ile hizmet veriyor. Fibere göre 10 ms yakın daha fazla ping veriyor. VDSL ile pingin birazcık daha düşer.
Evet +10 ms fark var TTNET ile arasında eski kullanıcısı olduğum için oradan biliyorum. Superonline VDSL ile TTNET VDSL aynı pingi veriyor diyebilir miyiz ?

@birtikcsgo hayır aynı pingi vermez. İkisi de farklı pop noktaları kullanıyor.

Çok gizemlisiniz ya da istediğim soruyu açıkça soramıyorum. Peki TTNET VDSL'den daha iyi midir? Yoksa TTNET VDSL ile arasında ki ping değerini öğrenebilmek için kullanıcısı mı olmam gerekiyor?

@birtikcsgo bölgene bağlı değişiklik gösterir. Superonline fiber kullanan arkadaşınla aynı bölgedeysen belki daha iyi hizmet alırsın.

@birtikcsgo bölgene bağlı değişiklik gösterir. Superonline fiber kullanan arkadaşınla aynı bölgedeysen belki daha iyi hizmet alırsın.
Aynı bölgede değilim malesef ancak bir vdsl internet paketi başvurusu yapmam gerekiyor çünkü +10 ms ping ile oyun oynamak istemiyorum. Sizin tavsiyeniz hangi internet paketi olur ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…