Çözüldü Superonline VPN olmadan oyunlara erişilmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Diyar Deniz

Hectopat
Merhaba,
Sorunum şu şekilde. Tom Clancy's Rainbow Six: Siege ve RDR2 oyunlarında yaşıyorum, Rainbow'da oyunu indirmeye başlarken 17005 hatası alıyordum ve indirme işlemi başlamıyordu. Kayıt defterinden verileri değiştirme ve birkaç alternatif yol denedikten sonra pes edip ticket açtım. Bana yaptığım şeyleri tekrar söyleyince açıkçası uğraşmaya üşenip vazgeçtim, RDR2'de ise aktivasyon hatası alınca bu konuyu da araştırınca biri VPN kurup girmenin işe yarayacağını söyledi ve cidden öyle oldu. RDR2'ya giriş yapabildim. Sonra aklıma bunu Tom Clancy's Rainbow Six: Siege'de de denemek geldi ve sizce ne oldu, oyun indirmesi işlemi başladı ve 17005 hatası ortadan kalkmıştı.

Şimdi sevgili arkadaşlar. İnternet bağlantımda nasıl bir değişim yapmam gerekiyor ki önceden VPN kullanmadan erişip oynadığım bu oyunlarımı tekrar VPN'siz oynayabileyim?

NOT: Turkcell Superonline kullanıyorum. Taşındım ve internet taşıma işlemim gerçekleştikten sonra bu sorunlar ortaya çıktı.

Güvenli interneti kapatmak çözüm olmuyor en azından bende olmamıştı.
Böyle deyince bazılarının hoşuna gitmiyor ama gerçek bu yani Superonline pişmanlıktır kesinlikle uzak durulması gereken iss.
Bu tür konuda birçok şikayet var. Speedtestlere göre uçuyoruz kaçıyoruz ama atıyorum Steam den oyun indirirken oynarken uzaydan bağlanıyoruz sanki düşük hız yüksek ping.
TTNET VDSL den geçmiştim bende Fibere inanın VDSL i çok arıyorum.
Superonline demek sansür kısıtlama engelleme bant daraltması ping demek.
Bu arada bu tür sorunlara statik ip çözüm olmuyor 3-5 kere denedim. Tek çözüm iss nin engellemediği VPN ve haliyle VPN i kullanmak için Keenetic gibi modem Router a ihtiyaç var ve kesintisiz VPN kullanmak şart.
VPN ile düşük hız yüksek ping.
Kurtulmak için gün/ay sayıyorum.
Geçmiş olsun.
aaa.jpg

Güvenli interneti kapatmak çözüm olmuyor en azından bende olmamıştı.
Böyle deyince bazılarının hoşuna gitmiyor ama gerçek bu yani Superonline pişmanlıktır kesinlikle uzak durulması gereken ISS.
Bu tür konuda birçok şikayet var. Speedtest'lere göre uçuyoruz kaçıyoruz ama atıyorum Steam'den oyun indirirken oynarken uzaydan bağlanıyoruz sanki düşük hız yüksek ping.
TTNET VDSL'den geçmiştim bende fibere inanın VDSL'i çok arıyorum.
Superonline demek sansür kısıtlama engelleme bant daraltması ping demek.
Bu arada bu tür sorunlara statik IP çözüm olmuyor 3-5 kere denedim. Tek çözüm ISS'nin engellemediği VPN ve haliyle VPN'i kullanmak için Keenetic gibi modem router a ihtiyaç var ve kesintisiz VPN kullanmak şart.
VPN ile düşük hız yüksek ping.
Kurtulmak için gün/ay sayıyorum.
Geçmiş olsun.
Eki Görüntüle 1802595

Neden şaşırmadım acaba? Hocam çok sağ olasın.

Güvenli internet varsa kapatın.

Hocam sağ olasın işe yaradı.

Arkadaşlar sorunumu çözdüm güvenli interneti kapatınca VPN kullanmadan erişim sağlayabiliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı