Superonline'da ay başında başlayan ping sorunu

efe014

Hectopat
Arkadaşlar merhaba, Superonline fiber kullanıyorum. Bu ay başından beri ping değerlerimde +10 +15 artış oldu her oyunda. Bunun sebebi nedir? Arayıp sorduğumda da normal gözüküyor diyorlar. Ben bunu bir şekilde kendim çözebilir miyim? Modem resetlemek mesela işime yarar mı? Gece oyun oynuyordum, 1 Eylül 00 00 olunca pingim arttı. Sebebini de anlayamadım. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Ay başında ping artıralım diye bir amaçları olduğunu sanmıyorum. Kimseye bir faydası yok zaten. Sunucu konumuna ve durumuna göre değişebilir. Malum, sunucuların çoğu yurt dışında bulunuyor. Onların oyun saatlerine denk gelmiş de olabilirsiniz. Ya da film/dizi stream olayının tepe noktaya çıktığı saatler olabilir. Başka ihtimaller de olabilir. Ay başında denk gelmesi olayı da bence seçici davranma olayı. Olağan bir şey olduğunu düşünüyorum.

Arkadaşlar merhaba, Superonline fiber kullanıyorum. Bu ay başından beri ping değerlerimde +10 +15 artış oldu her oyunda. Bunun sebebi nedir? Arayıp sorduğumda da normal gözüküyor diyorlar. Ben bunu bir şekilde kendim çözebilir miyim? Modem resetlemek mesela işime yarar mı? Gece oyun oynuyordum, 1 Eylül 00 00 olunca pingim arttı. Sebebini de anlayamadım. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Sadece sende değil ttnette de oldu millet evlerde normal, ağları sömürüyoruz.

Aynı sorun şu an bende de mevcut, Kocaeli/Körfez'de yaşıyorum. League of Legends TR sunucsunda 12ms alırken 20-21 arasında almaya başladım, kesinlikle sorun var belirttiğin gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı