Çözüldü Svchost.exe disk hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Assecreed

Megapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Normal bir şekilde Windows klasörlerinde gezerken crashdump adlı bir klasör buldum Appdata/Local'de. İçine girdiğimde Scvhost.exe adında dump dosyaları vardı ve hepsi bugün aynı saatte oluşmuşlardı. Windbg ile incelediğimde disk hatası olarak gözüküyor ama emin olmak için sizinle paylaşmaya karar verdim.

Burada

Diskimin durumu o kadar kötü değil chkdsk de sorunsuz geçiyor ama neden oluyor anlayamadım. Diskimin sonuçları:

Current pending sector.png

zayıf sektör 1.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Scvhost.exe bir sistem dosyasıdır, fakat bazı zararlı yazılımlar da kullanıcıyı kandırmak için Scvhost.exe kılığına bürünebilir. Eğer disk hatası olmadığını düşünyorsanız bir anti-virüsle tarama yapabilirsiniz.

Artı -1 Eksi
Sistemimde zararlı olduğunu düşünmüyorum ama Kaspersky ile tarama yapacağım garanti olsun diye.
Tam tarama yapıyorum daha virüs bulamadı ama virüs ile alakası yok bunun. Bu hatadan sonra oluştu bu dosyalar.
Olay görüntüleyicisinde disk ile ilgili hatalar görüyorum ama chkdsk sorunsuz geçiyor.
Su an diskin durumu düzeldi Current Pending Sector Count sayısı 0 oldu.

Son düzenleme:
Zaten bu hata 1 yıl önce başladı her an ölecekse şu ana kadar ölmesi lazımdı.
Bad Sector taramasını az önce sorunsuz geçti disk.

Geri
Yukarı