svchost.exe Yüksek Kaynak Kullanımı Sorunu

GTX_750TwinFrozr

Hectopat
Daha fazla  
Abilerim ablalarım, X54C ASUS 2GB notebookta herhangi bir sürücüyü güncellemek istediğimde RAM 2GB'a fırlıyor cpu 100 oluyor. PC hareket etmiyor, yeniden başlatmak zorunda kalıyorum. Win7 basic x64 kullanıyorum ilk aldığımız zamanlar boyle yapmıyordu. 2 gün once format attıgım halde boyle. Windows 8'e geçmeli miyim? Bu PC normal haliyle de kasıyor.

SS....jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu bence Microsoft tarafından bilinçli yapılan insanları Windows 8 ve ötesine geçirmeye çalışan bir program. Çünkü bilgisayarda Windows Update programından güncelleme indirme ve yüklemeye çalışırken böyle yapıyor. Bende de aynı sorun var. Çareyi program çalışmaya başladığı an bitirmekle buluyorum. Bilgisayar o zaman eski performansını kazanıyor. Windows 10'a hala neden geçmediniz diyenlere de sebebimi yazayım. Laptop Sabit Sürücüm 5400 RPM ve 8 MB Cache sahip. Bu hız Windows 10 ve 8.1'de aşırı kaynak kullanımına sebep oluyor ve bilgisayar programlar ve sistem geçişlerinde çok fazla kasıyor bu yüzden hala 7 kullanıyorum. Ama bu ay sonu SSD alıp yeni sistemime geçeceğim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı