System responsiveness nedir?

sentiusz

Hectopat
Duyduğuma göre Windows bilgisayarın verebileceği performansın %80'ini veriyormuş. Regeditte System responsiveness değerini 0 yapınca bu limit kalkıyormuş. İşe yarar mı bu ayar? Sıcaklığı arttırır mı? @Tzesh konunuzda bu ayardan bahsetmiştiniz. Bilgilendirirseniz sevinirim.

456 görüntüleme 0 mesaj, şaka gibi.

i7 6700HQ 2.6 GHz.
GTX 960M 4 GB.
8x2 16 GB 2133 MHz.
128 GB SSD + 1 TB HDD.

Son düzenleme:
GPU ve CPU kullanımı arttırır ve eskisine göre daha fazla yük biner GPU ve CPU'ya yani biraz daha ısınır eskiye göre. cmd den oyunların daha fazla ram kullanması için cmd ye [ Fsutil behavior set memoryusage 2 ] yazabilirsin

Bu kodu yazdığımda ram kullanımının artması ile performans artar mı?

Arama yeri-CMD-sağ tık-yönetici olarak çalıştır.
Arkadaşın dediğini yapıştır ve enter.
Fsutil behavior set memoryusage 2
Sonra.
Yazıp enter basın. Ve böylece işlem bitiyor.
Ardından yeniden başlatın, ayarın uygulanması için.
O komutu yapınca, Valorant'ta normalde RAM kullanımı 1.8 GB-1.6 GB gidip gelirken bu komut ile sabit 1.75GB oldu. Ne 1.76 ne de 1.74 oldu, sabit kaldı komple.
FPS'im artmadı ama dalgalanmalar düştü eskiden 150-200 arası sürekli değişirken şimdi 200-180 arası gelip geliyor.

Son düzenleme:
Bu kodu yazdığımda RAM kullanımının artması ile performans artar mı?

Ahım şahım falan artmaz 5-20 FPS artabilir FPS düşüşü azalabilir yani drop azalabilir işlemcinin yükünü hafifletir biraz oyununa göre de değişir.

Ahım şahım falan artmaz 5-20 FPS artabilir FPS düşüşü azalabilir yani drop azalabilir işlemcinin yükünü hafifletir biraz oyununa göre de değişir.
Düzeltme yapıyorum şimdi 1.85GB sabit oldu.
Zaten çok yüksek bir şey artmasını beklemiyorum, istatisklerdeki farkı vs. merak ettim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…