T.C. Kimlik no ile tehdit ediliyorum

LocalNet

Hectopat
Daha fazla  
Bir arkadaş var, panel midir ne belaysa artık öyle bir şeyden bulmuş benim T.c. Kimlik No'yu. Sürekli tehdit ediyor Instagram'a falan atarım diye. Ne yapmam gerekir bu durumda?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu yapacağı şey KVKK ihlaline girer ve TCK'ye göre cezası bu şekilde belirtilmiş:

Türk Ceza Kanunu'nun 136. maddesi uyarınca, kişisel verileri, hukuka aykırı olarak bir başkasına veren, yayan veya ele geçiren kişi, iki yıldan dört yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

CİMER'e şikayet edeceğinizi belirtebilirsiniz.

Sizde onu tehdit edin. Deli edene kadar deli deli konuşup, garip fotoğraflar atabilirsiniz. Bunun dışında şikayet edin, ceza alacaktır ama 1. seçenek daha keyifli olur.

Bir arkadaş var, panel midir ne belaysa artık öyle bir şeyden bulmuş benim T.c. Kimlik No'yu. Sürekli tehdit ediyor Instagram'a falan atarım diye. Ne yapmam gerekir bu durumda?
Şikayetçi olun, bir de korkmayın hiçbir şey yapamaz. Tehdit edenin yaşının 15 veya daha küçük olduğuna iddiasına girerim.

Bir arkadaş var, panel midir ne belaysa artık öyle bir şeyden bulmuş benim T.c. Kimlik No'yu. Sürekli tehdit ediyor Instagram'a falan atarım diye.
Bunun ciddi bir suç olduğunu ve 18'den küçük olsa bile hapis cezasından kaçamayacağını belirtin ya da uğraşacaksanız direkt suç duyurusunda bulunun.

2 yıldan uzun hapis cezaları paraya çevrilemiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı