T6 Ultra soğutucu anakarta uymuyor

emiröztekin

Hectopat
Arkadaşlar forumun önerisi üzerine T6 Ultra aldım fakat anakartta yeri yok, aldığım soğutucudan da sadece Intel uyumlu aparat çıktı. Şimdi ben nasıl bir aparat almalıyım? Varsa bildiğiniz link atar mısınız?

Dosya Ekleri

• 20210614_131705.jpg
    20210614_131705.jpg
    221 KB · Görüntüleme: 52
  • 20210614_131656.jpg
    20210614_131656.jpg
    119 KB · Görüntüleme: 50
Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar forumun önerisi üzerine T6 Ultra aldım fakat anakartta yeri yok, aldığım soğutucudan da sadece Intel uyumlu aparat çıktı. Şimdi ben nasıl bir aparat almalıyım? Varsa bildiğiniz link atar mısınız?
Hocam anakartın kutusunda 2 adet plastik parça olması lazım, önce onları takıp sonra soğutucunun mandalları ona sabitlemeniz gerekiyor.

Evet herkese teşekkür ederim dediğiniz parçaları Allah'tandır atmamışım zorla buldum. Fakat bu seferde oturamıyorum bir mandal oturuyorum fakat diğer mandal çok havada kalıyor var mi bir yöntemi?
Hocam anakartın kutusunda 2 adet plastik parça olması lazım, önce onları takıp sonra soğutucunun mandalları ona sabitlemeniz gerekiyor.
Bu parçaları takmanız lazım. Elinizde yok ise elimde 30-40 tane var lazımsa size verebilirim(ücret talep etmeden)

Evet herkese teşekkür ederim dediğiniz parçaları Allah'tandır atmamışım zorla buldum. Fakat bu seferde oturamıyorum bir mandal oturuyorum fakat diğer mandal çok havada kalıyor var mi bir yöntemi?
Var hocam. O plastik parçaların bi tanesinin vidalarını sıkmayın ilk baş, sadece diğeri sıkılı olsun. Sıkılı olana mandalı takın. Sonra diğer vidasını sıkmadığınız plastiğe de yerine takmadan önce mandalı takıp ondan sonra vidalayın.

Aynı soğutucuyu kullanıyorum. Hareketli olan ayağın takılı olduğu teller aşağıya doğru gevşiyor bastırdığınızda. Bende çok zor taktım fakat o telleri aşağıya doğru bastırarak hafif büküyorsunuz takarken.

Evet herkese teşekkür ederim dediğiniz parçaları Allah'tandır atmamışım zorla buldum. Fakat bu sefer de oturamıyorum bir mandal oturuyorum fakat diğer mandal çok havada kalıyor var mi bir yönte mi?

Mandalın birini oturtun. Diğer tarafta uzun bir parça çıkıyor. Onu bastırıp oturtmanız lazım.

Geri
Yukarı