Tabletime istediğim android sürümünü kurabilir miyim ?

Maykıl

Hectopat
Arkadaşlar ben tabletime istediğim android sürümünü kurabilir miyim? Yani tabletin orjinal kendi sürümü 'Android 4.2.0 Jelly Bean,ama ben tablete diyelim ki internetten indirip 'Android 4.0.3 veya 4.0.4 vs' kurmak istiyorum. Böyle bir şey olabilir mi? Yoksa sadece 'Jelly Bean' sürümlerinin güncellemelerini mi kurabilirim teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Neden geriye dönmek istediğini anlamıyorum. Tabletin modeline bağlıdır bu durum. Çin malı çöp tablet ise işin zor. Ama bilindik modellere genelde istediğin sürümü kurarsın zira ROM'lar vardır.

Geriye dönmek derken 'Jelly Bean' sürümü android sürümleri arasında iyi ve kullanışlı olarak mı söylüyorsunuz ? Tablet ucuz bir markalı bir ürün bunun sitesinden diğer üst model bir tabletin android sürümünü indirip,kendi tabletime kurabilir miyim ? Yani benim tabletim 'A' model ben 'B' modelin android sürümünü kendi tabletime kurabilir miyim ? Bir sorun olurmu veya ne gibi sorunlar çıkabilir kurduktan sonra tablette teşekkürler.

Ne yazık ki kuramazsınız. Teknik olarak kurarsınız tabi ki, ama çalışmaz. İki model arasında donanım farklılıkları var çünkü. Çin malı tabletlerde işiniz o kadar da zor değil aslında. Çoğu firmalar belirli bir üreticinin ürününe damga basıyorlar sadece. Çoğu WonderMedia firmasının oluyor zaten, böylece WonderMedia ROM'larını kurabilirsin. Tabletini bilgisayara bağladığında sürücü ekranında WM**** gibi bir model numarası çıkıyorsa o model numarasını aratıp uyumlu bir Rom bulabilirsin.Mesela ben Q-Note diye bir markanın tabletini almıştım içini açıp kurcalamak için. Bilgisayara taktığımda WonderMedia tablet olarak gördü. Sonrasında ise Rom'umu yükledim uyumlu bir biçimde. Ayrıca Çin malı ucuz tabletleri hiç tavsiye etmem. Plastikleri slikonla yapıştırılmış garip cihazlar. Gücüne vs. de hiç kanma, iPad mini 512 RAM ile harika bir sistem iken Çin malı bir tablet 2 GB RAM'i olsa bile sürünüyor. Sadece ne zaman tavsiye ederim içini açıp kurcalamak isterseniz...

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı