Tabletin bataryası harici nasıl şarj edilir?

Sedatsincar

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar kolay gelsin, dostlar benim bir tane tabletim var. 2 Aya yakındır kullanamıyorum, çünkü tabletin şarj yerinde sıkıntı var. Soketi değiştirdiler ama yine olmuyor. Çünkü şarj yolları kopmuş sanırım. Benim sorum; Ben bu tabletin bataryasını nasıl harici şarj edebilirim? TP4056 gibi şeyler var, fotoğrafını da koyacağım. Bunun lityum pilleri şarj etmek için olduğunu biliyorum ama bununla tableti şarj edebiliriz 1-2 videoda gördüm ama onlarda açıklayıcı değildi. Şimdi ben bunu tabletin bataryasına nasıl bağlayacağım ve şarj edeceğim? Bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi? Çünkü tabletin sıkıntısı yok PUBG gibi oyunları bile rahatlıkla oynayabiliyorsun, yani oyunları kaldırıyor ama sırf tableti şarj edemiyorum diye kullanamıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• images (1).jpeg
    images (1).jpeg
    14,1 KB · Görüntüleme: 48
Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar kolay gelsin, dostlar benim bir tane tabletim var. 2 Aya yakındır kullanamıyorum, çünkü tabletin şarj yerinde sıkıntı var. Soketi değiştirdiler ama yine olmuyor. Çünkü şarj yolları kopmuş sanırım. Benim sorum; Ben bu tabletin bataryasını nasıl harici şarj edebilirim? TP4056 gibi şeyler var, fotoğrafını da koyacağım. Bunun lityum pilleri şarj etmek için olduğunu biliyorum ama bununla tableti şarj edebiliriz 1-2 videoda gördüm ama onlarda açıklayıcı değildi. Şimdi ben bunu tabletin bataryasına nasıl bağlayacağım ve şarj edeceğim? Bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi? Çünkü tabletin sıkıntısı yok PUBG gibi oyunları bile rahatlıkla oynayabiliyorsun, yani oyunları kaldırıyor ama sırf tableti şarj edemiyorum diye kullanamıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
Cihazın bataryası sökülüyor ise, attığın kart işini görecektir.

Ben TP4056 ile harici şarj ediyordum. Ama dikkat et bataryanın şarj koruma devresinden değil de direkt batarya çıkışından şarj etmelisin. Kutupları da doğru bağla mutlaka.

Eğer instagram varsa size ulaşabilir miyim çünkü siparişini verdim gelince hangi kabloyu nereye bağlayacağım bilmiyorum.

Elektroliz yöntemi ile şarj edebilirsin. Cihazın bataryası sökülebiliyor mu?

O yontem nasıl

Cihazın bataryası sökülüyor ise, attığın kart işini görecektir.
Kart geldi ama hangi kablo + hangisib- bilmiyorum bana yardım edermisin

Son düzenleme:
Eğer instagram varsa size ulaşabilir miyim çünkü siparişini verdim gelince hangi kabloyu nereye bağlayacağım bilmiyorum.

O yontem nasıl

Kart geldi ama hangi kablo + hangisib- bilmiyorum bana yardım edermisin
Kart üzerinde zaten B + B - işaretleri mevcut. Batarya üzerinde de zaten belli olur genelde. Batarya kısmına takman yeterli olur.

Geri
Yukarı