Taksit ile alınan ürünün iadesi de taksit ile mi olur?

skysurf

Kilopat
Daha fazla  
6 ay taksit ile bir ürün almıştım, 4 ayı ödendi bu ay ve gelecek ay taksidi biticek. İade etmek istiyorum. İade ettiğim de nasıl bir senaryo ile karşılaşacağım, taksit taksit 6 ayda mı olacak iadesi?

Ben tam tersi olarak biliyorum, belki bankadan bankaya değişiyordur.

Ziraat bankasında 2 yıl önce 9bin TL lik taksitli iadeyi tek seferde tanımladı. Diğer aylar borcun taksitini almaya devam etti.
Taksitler genelde bütün olarak yatırılmaz, parça parça yatırılır. Farklı bir işlem olabilir mi orada?

Bankaya göre değişiyor. İş Bankasında direkt olarak iade yapılıyor. Diğer bankalarda ay ay notürlendiği de oluyor.

İade tutarının 3000 lira olduğunu düşünün. Kart limitinizin de 5000 TL olduğunu düşünün.
5000 TL limitli kredi kartı ile 3 taksit aldığınız 3000 liralık bir ürünün iadesi yatarken 1000 TL olarak taksit sayısı kadar iade yatar. Kart limitiniz ise direkt olarak +3000 TL olur. 5000 TL limite geri dönersiniz. Ay ay limitinizin yükselmesini beklemezsiniz, limit direkt yükselir.

Taksitler genelde bütün olarak yatırılmaz, parça parça yatırılır. Farklı bir işlem olabilir mi orada?

Hayır hocam, taksitli alışverişti. Müşteri hizmetleri ile konuştum ama nafile, diğer aydaki taksitlerin ödemesi açılmadığından tek seferde yatırıldı demişti. Dediğim gibi bankaya göre değişiyor olabilir.

Hayır hocam, taksitli alışverişti. Müşteri hizmetleri ile konuştum ama nafile, diğer aydaki taksitlerin ödemesi açılmadığından tek seferde yatırıldı demişti. Dediğim gibi bankaya göre değişiyor olabilir.
Ben bi banka ile görüşeyim en iyisi hocam teşekkürler herkese.

Yeni konular

Geri
Yukarı