Taksit kalktı mı?

II. Wilhelm

Hectopat
Makaleler
2
Bugün bir arkadaşım telefon alacaktı, taksit yapmak istiyordu. Herhangi bir mağazadan ve herhangi bir kredi kartından satın almaya çalışmasına rağmen taksit yapma seçeneği çıkmıyordu. Aynısını ben de deneyip başarısız olunca çok şaşırdım. Neden taksit yapamıyoruz? Genel bir problem mi yoksa sadece bizim aldığımız bir hata mı?

Bugün bir arkadaşım telefon alacaktı, taksit yapmak istiyordu. Herhangi bir mağazadan ve herhangi bir kredi kartından satın almaya çalışmasına rağmen taksit yapma seçeneği çıkmıyordu. Aynısını ben de deneyip başarısız olunca çok şaşırdım. Neden taksit yapamıyoruz? Genel bir problem mi yoksa sadece bizim aldığımız bir hata mı?

Günaydın telefona taksit olayı birkaç seneden beri yok ülkemizde. Anca alışveriş kredisiyle alabilirsiniz.

Banka nedir?

Bildiğim kadarıyla normalde de kredi kartıyla telefon alamıyorduk. Çok talep olunca yasaklanmıştı. Krediye gelince de taksit yapılması lazım. Eğer BDDK yine bankalara baskı yapmadiysa. Normalde kredi kartıyla önceden beridir yasak. Peşin alırsın ama taksit yok.

Taksitle telefon alip satarak kredi karti limitini nakite cevirenler vardi. Devlet de devletligini yapip bazi insanlarin aptallik yapmasini engellemek icin telefonlarda taksit olayini kaldirdi. Taksitli telefon satmak yalnizca faturaya ek ucretle satis yapan telefon operatorlerinin tekeline gecti ve ustune bayagi kar koyup satiyorlar.

"12 bin lira ve altındaki telefonlarda tüketici kredisi vade sınırı 12 ay oldu. 12 bin lira üzerindeki telefonlarda ise tüketici kredisi vade sınırı 3 ay olarak belirlendi."
Kaynak: Telefon alacaklara müjde! Beklenen taksit düzenlemesi geldi

Direkt taksit yok ama tüketici kredisi ile taksitlendirebiliyorsun. Alışveriş sitelerinin ödeme ekranında taksit seçenekleri çıkıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı