Tanımlanmayan ağ hatası

Yalcin663

Centipat
4 Gündür internete bağlanamıyorum ECS G31T-M7 v.1 anakartıma SanDisk 120 GB SSD aldım ve format attim tanımlanmayan ağ hatası verdi gerek CMD komutları gerek driverler tüm yontemleri denedim yanıt alamadim yine tanimlanamayan ağ hatası. Şöyle bir sey var eski HDD'de internet calisiyordu ama yeni SSD'de calismadi, eski HDD'ye de format attim onda da internet aynı hatayi verdi, tanimlanamayan ağ hatası. Ethernet portundaki ışıklarda yeşil sabit yanmakta turuncu ise nadiren yanıp sönüyor, ethernet durumuna geldiğimde de gönderilen; 0-500 arası değişmekte, alınan: Sürekli 0 sabit ve belirli bir Mac adresi bile yok. Bilgisayar kendine apipadan IP atamış 169.254.x. X gibi, Wi-Fi çalışıyor fakat kabloyla internete erişemiyorum.
Yardimlariniz icin simdiden tesekkurler.

CMD yazarak terminali açın. ipconfig/renew diyerek IP almayı deneyin. ipconfig/all diyerek IP alıp almadığına bakın. Eğer olmazsa dönüş yapın.

Format sonrası muhtemelen ağ kartı sürücülerini yüklemeyi unuttunuz. Anakartınızın destek kısmından ağ sürücüsünü indirmeniz gerekiyor.

CMD yazarak terminali açın. ipconfig/renew diyerek IP almayı deneyin. ipconfig/all diyerek IP alıp almadığına bakın. Eğer olmazsa dönüş yapın.
resim.png

Gördüğünüz gibi hata vermekte.
Format sonrası muhtemelen ağ kartı sürücülerini yüklemeyi unuttunuz. Anakartınızın destek kısmından ağ sürücüsünü indirmeniz gerekiyor.
Ağ kartı sürücüsü gayet güzel çalışmakta ve anakartın sitesinden yükleyip denedim sonuç aynı. Eski formatlarımda hiç driver indirmeme gerek kalmadan internet çalışıyordu.
Yardım edebilecek var mı? 4 Gündür bu sorunu yaşıyorum.

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 431270
Gördüğünüz gibi hata vermekte.

Ağ kartı sürücüsü gayet güzel çalışmakta ve anakartın sitesinden yükleyip denedim sonuç aynı. Eski formatlarımda hiç driver indirmeme gerek kalmadan internet çalışıyordu.
Yardım edebilecek var mı? 4 Gündür bu sorunu yaşıyorum.
Peki manuel olarak IP atayabiliyor musunuz? Bir de modeme ping atmayı deneyelim diyeceğim fakat IP olmadığı için başarısız diyecektir. Sizin için araştırdığım da çoğunlukla bu sorunu donanım olan ethernet kartı ile modem de değişiklik yaparak çözmüşler. Size önerim temiz kurulum yapın ve sağlamca driverları yükleyin. En azından yazılımı kafadan çıkarmış olursunuz. Açıkçası burada size modeme reset atın veya kabloyu değiştirin gibi şeyler diyebilirim. Fakat okuduğum yerlerde boşa çıkmış. Belki sizin sorununuz bunlar olabilir. Formattan sonra teknik servise başvurabilirsiniz veya başka bir modem de deneme şansınız varsa deneyin ve bakın ki bilgisayarınız IP alabiliyor mu.
Terminalden ping 127.0.0.1 diyerek ağ kartınızın doğru çalışıp çalışmadığını kontol edelim. Gelen yanıtı benimle paylaşın. Bu komut TCP yani ağınızın doğru kurulup kurulmadığını test eder.
Eğer 127'li verdiğim adreste dediğimi yaptıktan sonra yukarıdaki dediklerimi ciddiye alabilirsiniz.

Son düzenleme:
Peki manuel olarak IP atayabiliyor musunuz? Bir de modeme ping atmayı deneyelim diyeceğim fakat IP olmadığı için başarısız diyecektir. Sizin için araştırdığım da çoğunlukla bu sorunu donanım olan ethernet kartı ile modem de değişiklik yaparak çözmüşler. Size önerim temiz kurulum yapın ve sağlamca driverları yükleyin. En azından yazılımı kafadan çıkarmış olursunuz. Açıkçası burada size modeme reset atın veya kabloyu değiştirin gibi şeyler diyebilirim. Fakat okuduğum yerlerde boşa çıkmış. Belki sizin sorununuz bunlar olabilir. Formattan sonra teknik servise başvurabilirsiniz veya başka bir modem de deneme şansınız varsa deneyin ve bakın ki bilgisayarınız IP alabiliyor mu.
Terminalden ping 127.0.0.1 diyerek ağ kartınızın doğru çalışıp çalışmadığını kontol edelim. Gelen yanıtı benimle paylaşın. Bu komut TCP yani ağınızın doğru kurulup kurulmadığını test eder.
Eğer 127'li verdiğim adreste dediğimi yaptıktan sonra yukarıdaki dediklerimi ciddiye alabilirsiniz.
İlgin için teşekkür ederim, sorun buyuk ihtimal benim ethernet portundaydı bunun yerine sorunu usb wireless adaptör alarak çözdüm.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı