Tanklı yazıcı önerisi

Bütçe
Maksimum 20,000₺

Gölge®

Hectopat
Merhaba arkadaşlar,
Fotoğraf baskısıda alabileceğim tanklı yazıcı almak istiyorum. Düşüncem A3 ama A3 ile A4 arasındaki yazıcılarda bayağı bir fiyat farkı var, her ihtimalde fotoğraf baskısı da alabileceğim A3 ve A4 tanklı yazıcı önerilerinizi bekliyorum.
Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
A4 olarak ofiste HP Smart Tank 615 kullanıyoruz. Genel olarak HP'ye yazıcı konusunda lanet etsem de işimizi fazlasıyla görüyor. Daha pazartesi yeni dolumunu yaptık siyah tankın ve en az 1500 sayfa basılmıştır. Renkliler de epey dayanıyor ancak renk ayarı çok başarılı değil. Fotoğraf kağıdına baskıda nasıl olur bilemem.

@Dr. Bıyık! Arkadaşımın dediği modele bakabilirsiniz güzel bir yazıcı.

Özellikle fotoğraf baskısıyla övünen modellere bakmanız daha iyi olur.

Biraz pahalı olmakla beraber sadece fotoğraf basmak için aşağıdaki ürünü satın aldım. A4 boyutta da kenarlıksız çıktı alabiliyorum. HP, Canon gibi yazıcılara kıyasla Epson yazıcılar fotoğraf baskısında bence çok daha başarılı. Neredeyse her marka yazıcıyı test ettim. Gnlük baskılarda HP, Canon ve Samsung yazıcılarımı kullanıyorum (daha düşük maliyetliler). Fotoğraf baskısı için sadece Epson'dan çok memnun kaldım. Renkler çok başarılı. Orjinal mürekkepten şaşmazsanız hiç pişman etmez sizi.

Biraz pahalı olmakla beraber sadece fotoğraf basmak için aşağıdaki ürünü satın aldım. A4 boyutta da kenarlıksız çıktı alabiliyorum. HP, Canon gibi yazıcılara kıyasla Epson yazıcılar fotoğraf baskısında bence çok daha başarılı. Neredeyse her marka yazıcıyı test ettim. Gnlük baskılarda HP, Canon ve Samsung yazıcılarımı kullanıyorum (daha düşük maliyetliler). Fotoğraf baskısı için sadece Epson'dan çok memnun kaldım. Renkler çok başarılı. Orjinal mürekkepten şaşmazsanız hiç pişman etmez sizi.

Merhaba, ilk olarak maliyetli derken, bu yazıcıda photo ink mürekkep kullanıldığı için mi daha maliyetli oluyor?
İkinci olarak, eski kartuşlu yazıcılarda, yazıcı bir süre kullanılmadığı zaman kartuş donuyor falan derken kullanılamaz oluyor. Bu tanklı yazıcılarda da aynı sorun oluyor mu acaba?

Merhaba, ilk olarak maliyetli derken, bu yazıcıda photo ink mürekkep kullanıldığı için mi daha maliyetli oluyor?
İkinci olarak, eski kartuşlu yazıcılarda, yazıcı bir süre kullanılmadığı zaman kartuş donuyor falan derken kullanılamaz oluyor. Bu tanklı yazıcılarda da aynı sorun oluyor mu acaba?
Merhaba,
Maliyetli derken iki açıdan söz ettim. Evet biri sizin de söylediğiniz gibi mürekkep maliyeti. Korsanı çok olmakla beraber orjinal mürekkebi en son 1100 TL'den aldım (4 renkli set).

İkinci maliyet durumu da yazıcıyı ilk satın alma maliyeti. Canon'da benzer teknolojiye sahip cihazı 5 Bin TL civarına bulabilirken bu cihaz şu aralar 7 bin TL bandında geziyor.

Kuruma olayına dikkat etmedim. Hiç baskı almayacaksam 2 haftada 1 defa 10x15 boyutlarda full renk skalası görseli basarak sistemi canlı tutmaya özen gösteriyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı