Tanrıdan korkmuyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Aslında kimse gerçeğin (Dinlerin gerçekliği) ne olduğunu bilmiyor, sadece inanıyor. Siz de size mantıklı gelen şeylere inanın.
Evet, aslında hepsi bir inanç, kesin bir doğruluğu yok, İslam dini bize ne kadar doğru geliyorsa bir Hristiyan'a da Hristiyanlık o kadar doğru geliyor ama ortada kesin bir bilgi yok, zaten kesin bir bilgi olsa her insanın tek bir dini olurdu, hepsi bir inanç sonuç olarak.

Ama doğru inanç diye bir terim var. Örneğin Hristiyan bir şahıs kuranı kerimi okuyunca nasıl Müslüman oluyor? Kur'an-ı Kerim ona daha doğru geldiği için. Aslında bütün dinleri okuyup doğru gelene yönelmemiz gerekiyor, bence din de bunu istiyor. Her dinin kitabı mevcut hepsine bakmalı ve doğru gelene inanmalıyız ibadet etmeliyiz ötesini Allah bilir. Ben Müslüman'ım çünkü Kur'an-ı Kerim'in bütün ayetlerini değil de çoğu ayetini okudum ve çok mantıklı ve doğru geldi o yüzden ona ibadet ediyorum ve Allah'a inanıyorum.

Ben İslam'a inanan biriyim. Tanrımız İslam'da bize iyi insan olmayı öğretiyor. Bende korkmam gerektiğini düşünmüyorum. Bir insan polisten neden korkar? Çünkü kötü bir şey yapmıştır. Kimse yapmadığı bir şeyden korku duymaz. Bence düşünceniz çok doğru. Hangi dine mensup olduğunuzu sorabilir miyim?

Duhan Suresi mealini okumayı tavsiye ederim, inanan inanmayan herkese.
Ben okuduğumda irkilirim.
Bir şey kaybetmezsiniz.

Evet ama doğru da kişiden kişiye değişir sonuçta, her insanın doğrusu aynı değil.

Evet ama doğru da kişiden kişiye değişir sonuçta, her insanın doğrusu aynı değil.

Aynen hocam zaten din onu diyor. Sende akıl var örneğin Hristiyan dini sana daha doğru gelebilir ona tap diyor senin düşüncen senin kararın

Olmayan bir seyden korkamazsin zaten.

Kendi görüşünüzü belirtmenizde sakınca yok, kimse de karışamaz ama bunu %100 yok gibi yazmanız çok yanlış.
@krejwd burada inanan insanlar da var lütfen biraz saygı duyun.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…