Çözüldü Taranan evrakların boyutu küçülüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Muhalik

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba.

Elimdeki A4 kağıdına çizili olan kalıplarımı, PC'ye tarayarak e-ticaret yoluyla satmayı düşünüyorum.
Sorunum ise kağıt boyutu A4, tarayıcı ayarları A4 olarak ayarlı, yazıcımın yazdırma ayarlarını da A4 olarak ayarladım. Ama çıktı aldığımda 10 cm olan ölçü 8cm gibi küçük çıkıyor. Ne yaptıysam boyutu birebir aynı olmadı. Yardımcı olabilecek arkadaşlara minnettar olurum.

Tarayıcı: HP scanjet N6310.
Yazıcı: Samsung Xpress M.2825 nd.

Dosya Ekleri

• yazıcı ayarları.PNG
    yazıcı ayarları.PNG
    166,3 KB · Görüntüleme: 20
  • tarayıcı ayarları.jpg
    tarayıcı ayarları.jpg
    48,9 KB · Görüntüleme: 20
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Merhaba.

Elimdeki A4 kağıdına çizili olan kalıplarımı, PC'ye tarayarak e-ticaret yoluyla satmayı düşünüyorum.
Sorunum ise kağıt boyutu A4, tarayıcı ayarları A4 olarak ayarlı, yazıcımın yazdırma ayarlarını da A4 olarak ayarladım. Ama çıktı aldığımda 10 cm olan ölçü 8cm gibi küçük çıkıyor. Ne yaptıysam boyutu birebir aynı olmadı. Yardımcı olabilecek arkadaşlara minnettar olurum.

Merhaba. Tarayıcınızın kendi tarama programı varsa onu kullanıp "pdf" olarak tarayın yoksa "vuescan" programını kullanabilirsiniz. Ayrıca yazıcı sürücünüz de tam kurulum yapılmamış güncelleyip deneyebilirsin.
300 dpi ile tarayıp denediniz mi ?

Ayrıca denetim masasından yazıcınıza sağ tuş tıklayıp "yazdırma tercihlerine" girip sayfa düzeni ayarlarınızı gösterebilir misiniz.

Son düzenleme:
Şimdi 300 ve 600 DPI olarak tekrar denedim. Boyutları 200'deki ile aynı.

Şimdi 300 ve 600 DPI olarak tekrar denedim. Boyutları 200'deki ile aynı.

300 DPI ile tarayıp denediniz mi?

Ayrıca Denetim Masası'ndan yazıcınıza sağ tuş tıklayıp "yazdırma tercihlerine" girip sayfa düzeni ayarlarınızı gösterebilir misiniz?

1709815667030.png

Sanırım bu sayfa.

Dosya Ekleri

• 1709815601751.png
    1709815601751.png
    40,2 KB · Görüntüleme: 6
  • 1709815630677.png
    1709815630677.png
    40,2 KB · Görüntüleme: 15
Son düzenleme:
Merhaba.

Merhaba. Tarayıcınızın kendi tarama programı varsa onu kullanıp "pdf" olarak tarayın yoksa "vuescan" programını kullanabilirsiniz. Ayrıca yazıcı sürücünüz de tam kurulum yapılmamış güncelleyip deneyebilirsin.

Çözüm
Merhaba. Tarayıcınızın kendi tarama programı varsa onu kullanıp "PDF" olarak tarayın yoksa "vuescan" programını kullanabilirsiniz. Ayrıca yazıcı sürücünüz de tam kurulum yapılmamış güncelleyip deneyebilirsin.

Çok teşekkür ederim. Tarayıcının kendi programı ile PDF olarak taradığımda problem çözüldü.

Yeni konular

Geri
Yukarı