Tarayıcıda bulunan "funnypants" virüsü

Yok olmuyor, siz bir göz atabilir misiniz? funnypants yazan bir site dün akşam şöyle bir dosya var bilgisayarımda ve encrypt virüsü, bunun decrypt yapan bir program var mı?
Şöyle bir dosya geliyor ve sanırım encrypt virüsü: $encryptiontodecryptionwith$$.dll veya $paytodecryptyourfiles$ bunlar ne anlama geliyor veya nereden bulaştı?
Bu siteden bir göz atın falan diyorlar, tam ne olduğunu anlamadım, detaylı bir inceleme yapamadım, bilgisayarımı ele geçirdiler sanırım.
Site kısmına tıklayarak detaylı araştırma yapabilirsiniz: Site
Ofis bilgisayarı olduğundan biraz endişelenmedim değil.
Orada anlam olarak "dosyaları açabilmek için para öde" yazıyor. Büyük ihtimalle ransomware, Malwarebytes tavsiyem.

Orada anlam olarak "dosyaları açabilmek için para öde" yazıyor. Büyük ihtimalle ransomware, Malwarebytes tavsiyem.
Yanıtınız için sağ olun, ama malwarebytes bende olmasına rağmen bir şey bulamadı, raporu paylaştım yine bir sonuç çıkmadı, ve bu dosyalar git gide çoğalıyor, acilen bir çözüm lazım. Siteye girdiğimde resim falan var. Kaspersky falan denedim yine olmuyor tam tarama bile işe yaramadı.

Yanıtınız için sağ olun, ama malwarebytes bende olmasına rağmen bir şey bulamadı, raporu paylaştım yine bir sonuç çıkmadı, ve bu dosyalar git gide çoğalıyor, acilen bir çözüm lazım. Siteye girdiğimde resim falan var. Kaspersky falan denedim yine olmuyor tam tarama bile işe yaramadı.
No Ransom: Free ransomware file decryption tools by Kaspersky bunu deneyin,
Ayrıca internet bağlantınızı kesmenizi öneririm. Daha fazla yayılmaz.

No Ransom: Free ransomware file decryption tools by Kaspersky bunu deneyin,
Ayrıca internet bağlantınızı kesmenizi öneririm. Daha fazla yayılmaz.
Çok sağ olun, bilgisayarım kurtuldu bu saçmalıktan, site virüslü değilmiş aslında, bu bilgisayarımı bozan virüs bu web-siteyi bir virüs olarak göstermiş, yani masum bir siteyi hedef olarak göstermişler ki insanlar kaynağın oradan olduğunu sansın. Çok çakal var internette, yardım ettiğiniz için yine sağ olun, iyi işler.

Çok sağ olun, bilgisayarım kurtuldu bu saçmalıktan, site virüslü değilmiş aslında, bu bilgisayarımı bozan virüs bu web-siteyi bir virüs olarak göstermiş, yani masum bir siteyi hedef olarak göstermişler ki insanlar kaynağın oradan olduğunu sansın. Çok çakal var internette, yardım ettiğiniz için yine sağ olun, iyi işler.
Sorun değil, iyi günler.

Yeni konular

Geri
Yukarı